Поиск по этому блогу

1 - 28 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

1 березня, середа

Всесвітній день імунітету

80% імунної системи знаходиться в кишечнику
Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя. Так, 80% імунної системи знаходиться в кишечнику.
Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету».Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня, укладена в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
Саме слово «Імунітет» походить від латинського слова «immunitas» і означає - звільнення. Імунітет - здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.
Початок весни - приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати, але не варто забувати про те, що наш імунітет напружено працював всю зиму, варто напередодні нового періоду не менш серйозних випробувань його підкріпити.
Пам’ятайте, сміх стимулює вироблення гормону радості серотоніну, який допомагає захищати організм від хвороб.
Важкі фізичні навантаження, особливо в ранкові години, знижують опірність організму до інфекцій, так як сповільнюють вироблення лімфоцитів, а надлишок рафінованого цукру пригнічує імунну систему, знижуючи активність антитіл, які борються з інфекціями.
Відомо, що в звичайному чаї міститься речовина L-теанин, яка в 5 разів підвищує опірність клітин імунної системи.





1 березня, середа

Всесвітній день цивільної оборони

День цивільної оборони
В 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі „Асоціацію Женевських зон” – „зон безпеки” для створення шляхом двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки в усіх країнах, яка потім була перетворена на Міжнародну організацію цивільної оборони (МОЦО). В 1972 році МОЦО отримала статус міжурядової організації. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем`єр-міністра України від 25.07.1998 р.
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав МОЦО, який схвалили 18 держав.
Серед напрямків діяльності МОЦО слід виділити такі: підготовка національних кадрів в галузі управління в період надзвичайних ситуацій; надання технічної допомоги державам у створенні і покращенні систем попередження НС і захисту населення; пропаганда досвіду і знань з ЦО і питанням управління в період НС. Підготовка спеціалістів проводиться в Учбовому центрі в Швейцарії.
Расповсюдження всітового досвіду з ЦО здійснюється через центр документації МОЦО та журнал „Цивільна оборона”, що видається чотирма мовами.





1 березня, середа

День «Нуль дискримінації»

Нуль дискримінації
З чотирирічного дослідження по темі релігійної дискримінації в усьому світі, яке проходило в період 2006-2010 років, християни виявилися групою, яка найбільш дискримінується, відчуваючи утиски з боку як держави, так і суспільства в 168 країнах. Мусульмани займають наступну позицію серед релігійного населення в світі, яке піддавалося дискримінації в 121-й країні в цей же період.
День «Нуль дискримінації» вперше відзначався 1-го березня 2014 року.
Підтримка Дня «Нуль дискримінації» створила глобальний рух солідарності, щоб покласти край будь-якої дискримінації, яка як і раніше широко поширена. Мільйони жінок і дівчаток, які зазнали акти насильства і жорстокого поводження в різних регіонах, так і не можуть здійснювати свої права чи отримати доступ до послуг у сфері охорони здоров’я, освіти або зайнятості. Дискримінація в сфері праці, шкіл і медико-санітарної допомоги, інших соціальних інститутів знижують здатність людей в повній мірі і реально брати участь в життєдіяльності суспільства, забезпечувати свої сім’ї і піклуватися про них. Наприклад, деякі з 38 країн, територій і районів застосовували різні форми обмежень на в’їзд, перебування й проживання людей, що живуть з ВІЛ. Крім того, правове і соціальне середовище в подібних регіонах досі не в змозі подолати стереотипи дискримінації людей, що живуть з ВІЛ.
"Дискримінація є порушенням прав людини і не повинна залишитися без відповіді", сказав Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун. "Кожна людина має право жити з повагою і гідністю."
"Деякі з найскладніших проблем в світі можна вирішити просто за рахунок усунення помилкових стереотипів і дискримінації," сказав Мішель Сідібе, виконавчий директор ЮНЕЙДС. "Так само, як ми всі разом прагнемо до більш справедливого миру, ми можемо заохочувати ентузіазм для досягнення нульової дискримінації." (Джерело: un.org і unaids.org)






1 березня, середа

Початок весни

Початок весни
Весна рухається по планеті зі швидкістю приблизно 50 кілометрів на добу. Це визначили, спостерегаючи за суцвіттями деяких рослин, а діти навесні ростуть швидше, ніж в інші пори року.
Початку весни починають очікувати вже з середини зимового періоду часу, а іноді і з самої осені. Воно надихає і змушує нас по новому поглянути практично на все, на оточуючу нас природу, на власні перспективи, дарує надію на те, що разом з пробудженням життя навколо нас, і наш власний настрій до життя також прокинеться і заб’є весняним ключем. Початок весни - це завжди неперевершене диво. Напевно це самий кращий для більшості з нас період року. Чи може офіційний перший весняний день стати святом? Кожен вирішує сам. Не можна заперечувати те, що саме по собі перше березня зчайний і буденний день, коли людина, яка з головою погрузла в нескінченних турботах, роботі, навчанні, просто не помітить його. Це свято цілком можна і пропустити, адже всі ми знаємо, що від цього нічого страшного не трапиться. Що ми втрачаємо? Нічого! Але і не набуваємо тоді так само абсолютно нічого, а адже весь інший світ уже завмер в передчутті всього майбутнього. Повітря стане змінюватися, сонечко скоро стане по справжньому приємним, не так як спекотним літом і вже ніяк не так, як холодною зимою. Починається нове життя. І ми завжди маємо свої дивіденди від цього, хочемо ми того чи не хочемо. Це справжній дар і у вас нічого не вимагають взамін. Весна іде. Вона не пройде повз вас. Вона обов’язково подарує вам щось приємне, тепле і рідне. Зустріне вас і ніколи не пропустить.
У цей День проект DilovaMova.com поспішає привітати всіх, чекаючих початку весни з цим великим святом! Весна іде до Вас! Вона не забариться і готує Вам свої хороші подарунки. Скоро все зміниться і зміниться на краще, а якщо у Вас все добре, то стане зовсім чудово, адже у Вас додасться сил і день стає більше, а значить і часу у Вас буде все більше і більше. Природа навколо Вас розцвіте і заспіває. Настане довгоочікуваний час і підніметься настрій. Все буде по-новому, може бути не з початку, але обов’язково з новим натиском, з новим потенціалом і радістю. Це весна. Вона стукає Вам прямо в двері, заглядає у вікно. Вона не нав’язує себе, просто все життя стає на свої місця. Цікаво, що в Південній півкулі весна триває з вересня по листопад, наприклад, весна в Австралії настає саме у вересні.
Зі святом Вас!






3 березня, п’ятниця

Всесвітній день дикої природи

День дикої природи
Відомо, що кажани є єдиними ссавцями, які можуть літати. Кажани завжди повертають наліво коли вилітають з печери. Мурахоїди їдять більше 35000 мурах в день. Бджоли мають крихітні волоски на очах, щоб і ними збирати пилок. Метелики розрізняють смак своїми ногами. Дорослий панда може витратити до 12 годин на день для прийому їжі. Щоб виконувати свої дієтичні потреби, вони повинні їсти принаймні до 12,7 кг. бамбука. Всі білі ведмеді лівші, або, вірніше, ліволапі. Дитинчата жирафів можуть стояти вже протягом півгодини після народження. Щури сміються, коли їх лоскочуть і під час ігор. Дельфіни, коли сплять, роблять це однією половиною мозку і з одним закритим оком. Алігатори були приблизно за 150 мільйонів років. Названа завдяки своїми чудодійним здібностям амазонская ящірка "Ісус Христос", може бігати по воді.
20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи, з тим щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни і флори (A/RES/68/205). Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (СІТЕС) в 1973 році, яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.
Раніше, в рішенні 16-ї сесії Конференції Сторін СІТЕС (КС-16), що проходила в Бангкоку 3-14 березня 2013 року, було також запропоновано проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Спонсором резолюції СІТЕС виступило Королівство Таїланду, яке здійснювало у себе Конференцію КС-16 і подала результати КС-16 Генеральній Асамблеї ООН.





6 березня, понеділок
Всесвітній день боротьби з глаукомою

Всесвітній день боротьби з глаукомою
Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає навіть не в тому, що даним терміном, по суті, називають не один певний недуг, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один: невиліковна сліпота. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), зараз вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі.
6 березня у всьому світі відзначається «Всесвітній день боротьби з глаукомою». Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми - WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою - WGPA.
Глаукома - захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.
За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.
«Світильник для тіла є око» - говориться в Біблії. Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Пам’ятайте - найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!





8 березня, середа

Міжнародний жіночий день

Міжнародний жіночий день
Найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.
Цей святковий день - 8 березня, цілком присвячений найпрекраснішій половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років. Історія появи міжнародного жіночого дня проста і зрозуміла - це була спроба відновити спотворену століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка на стільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкою, ще якихось 100-150 років тому означало тільки одне - безправ’я і всецілий, навіть гнітючий послух. Як тоді, так і зараз існувала думка про те, що жіноча частина населення представляє його слабку частину. Цьому намагаються привести найбанальніші докази, мовляв чисто по фізичним показниками вони поступаються у силі і міці чоловічої частини суспільства. Але чому ж тоді на плечі наших жінок вивантажували і продовжують вивантажувати самі обтяжливі і трудомісткі заняття? Жінка витривала і в цьому вона перевершила чоловіка. Про її витривалості ходять легенди. Її витривалість помітна і проявляється на кожному кроці. Зваживши всі розрахунки можна прийти тільки до одного висновку: чоловік і жінка абсолютно різні, але абсолютно рівні між собою. Більш того - одне без одного приречені на смуток і печаль, і навіть вимирання.
Щоб ця думка дійшла до широкого громадського суспільства, до розуму сильних світу цього, необхідно було справді революційне втручання. І воно сталося. Опускаючи передісторію руху за права жінок, самі істотні зрушення в цій сфері настали саме під віянням революційних настроїв, починаючи з відомих подій минулого століття.
На сьогоднішній день цивілізоване суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок, на стільки, на скільки це здалося можливим і доцільним. Надмірна увага до цієї теми дала свої плоди і все ж якесь протистояння час від часу ще зустрічається, особливо в нездорової культурному середовищі.
Міжнародний жіночий день найчастіше пов’язують із соціалістичним рухом, який по суті відкрив реальні шляхи для активної реалізації рівноправності жінок в широкій суспільній свідомості. У 1975-му році, за даними проекту DilovaMova.com, фіксуючи всесвітні тенденції до цієї теми, свято було офіційно підтримано Організацією Об’єднаних Націй і в 1977-му році, 16 грудня резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН № A/RES/32/142, День 8-е березня запропоновано було всім зацікавленим державам безпосередньо використовувати для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День жінок має назву Міжнародний день прав жінок і миру.
Відкидаючи пафосність і офіційну частину всіляких державних петицій і документів, однозначно можна сказати: це один з кращих свят, яким довелося увійти в наші календарі. У День нашої, самої прекрасної половини населення, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших жінок! Здоров’я Вам, миру і щастя! Зі святом 8-е березня, подарунків та гарного настрою!





9 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ
Сьогодні минає 202 роки з дня народження Тараса Шевченка 
Тарас Шевченко. Фото: inforesist.org

Сьогодні, 9 березня, минає 202 роки з дня народження видатного українця, поета, художника, прозаїка і драматурга Тараса Григоровича Шевченка.


Народився Тарас Шевченко 9 березня (25 лютого) 1814 року в селі Моринці в сім’ї хліборобів Григорія та Катерини Шевченків. Незабаром після його народження вони переїхали до села Кирилівки, де й пройшло все Тарасове дитинство.

У дев’ять років малий Тарас втратив матір. Батько, залишившись з малими дітьми, змушений був одружитися з вдовою Оксаною Терещенко, яка мала трьох своїх дітей.

Незабаром, в 11 років, Тарас осиротів, залишившись з мачухою, пише shevchenko.ukrlib. Пізніше вона зі своїми дітьми повернулася до Моринців, а Тарас пішов у найми до дяка Петра Богорського, який прибув із Києва.

Не стерпівши знущань Богорського, Тарас утік від нього й почав шукати в навколишніх селах учителя-маляра.

1828 року Шевченка взяли козачком (слугою) до панського двору у Вільшаній (Звенигородського повіту на Київщині), куди він пішов по дозвіл учитися в хлипнівського маляра. Коли Тарасові минуло 14 років, помер Василь Енгельгардт і село Кирилівка стало власністю його сина – Павла Енгельгардта, Шевченка ж зробили дворовим слугою нового поміщика у вільшанському маєтку.

Майже два з половиною роки – з осені 1828-го до початку 1831-го – Шевченко пробув зі своїм паном у Вільні. Імовірно, що там він відвідував лекції малювання в професора Віленського університету Йонаса Рустемаса.

Переїхавши 1831 року з Вільна до Петербурга, Енгельгардт узяв із собою Шевченка, а щоб згодом мати зиск на художніх творах, віддав його в науку на чотири роки до живописця Василя Ширяєва. Відтоді й до 1838 року Шевченко жив у будинку Крестовського (тепер – Загородний проспект, 8), де наймав квартиру Ширяєв. Ночами, у вільний від роботи час, Шевченко ходив до Літнього саду, змальовував статуї, тоді ж уперше почав писати вірші.

Улітку 1836 року під час одного з петербурзьких нічних рисувальних сеансів у Літньому саду він познайомився зі своїм земляком – художником Іваном Сошенком, а через нього – з Євгеном Гребінкою, Василем Григоровичем і Олексієм Венеціановим, які познайомили Тараса з впливовим при дворі поетом Василем Жуковським.

Навесні 1838 р. Карл Брюллов і Василь Жуковський вирішили викупити молодого поета з кріпацтва. Енгельгардт погодився відпустити кріпака за великі гроші – 2500 рублів. На той час ця сума була еквівалентна 45 кілограмам чистого срібла. Щоб здобути такі гроші, Карл Брюллов намалював портрет Василя Жуковського – вихователя спадкоємця престолу, і портрет розіграли в лотереї, в якій взяла участь царська родина. Лотерея відбулася 22 квітня (4 травня) 1838 року, а 25 квітня (7 травня) Шевченкові видали відпускну.

Після викупу Шевченко оселився на 4-й лінії Васильєвського острова в будинку №100. Незабаром він став студентом Петербурзької академії мистецтв, а вже там – улюбленим учнем Брюллова.

Будучи вже неабияким портретистом, упродовж навчання він опанував також мистецтво гравюри й виявив видатні здібності як графік та ілюстратор.

Водночас Шевченко наполегливо поглиблював свої знання, читав твори класиків світової літератури, захоплювався історією та філософією. Під враженням вістки про смерть автора «Енеїди» Шевченко написав вірш «На вічну пам’ять Котляревському». Разом із чотирма іншими його поезіями цей вірш побачив світ у альманасі Гребінки «Ластівка» (1841).

Першу збірку своїх поетичних творів Шевченко видав 1840 року під назвою «Кобзар». До неї увійшло вісім поезій: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) та «Гамалія» (1844).

Вірші Шевченка справили на українське суспільство велике враження, проте російська богема загалом негативно поставилася до молодого поета, звинувативши його найперше в тому, що він пише «мужицькою мовою».

Під час першої подорожі до України Шевченко задумав видати серію малюнків «Живописна Україна». 30 жовтня (11 листопада) 1844 року комітет Товариства заохочення художників ухвалив дати Шевченкові грошову допомогу для видання «Живописной Украины», визначивши для цієї мети 300 рублів і зобов’язавши його надіслати для Товариства один примірник першого випуску видання. Перші шість офортів серії («У Києві», «Видубецький монастир у Києві», «Судна рада», «Старости», «Казка» («Солдат і Смерть»), «Дари в Чигирині 1649 року») вийшли друком у листопаді того ж року під назвою «Чигиринський Кобзар». 1844 року опубліковано передрук першого видання «Кобзаря» з додатком поеми «Гайдамаки». Того ж року Шевченко написав гостро політичну поему «Сон» з критикою самодержавної системи Російської імперії.

Весну, літо й осінь 1845 року Шевченко провів у Мар’їнському на Полтавщині (Миргородський повіт) на запрошення предводителя дворянства Миргородського повіту Олександра Лук’яновича. Жив в окремому від панів приміщенні, малював портрети і краєвиди.

Ставши співробітником Київської археографічної комісії, Шевченко багато подорожував Україною, збирав фольклорні й етнографічні матеріали та змальовував історичні й архітектурні пам’ятки.

Навесні 1846 року Шевченко прибув до Києва й оселився в будинку в колишньому провулку «Козине болото». У цей час були написані балади «Лілея» та «Русалка». У квітні Тарас пристав до Кирило-Мефодіївського братства. У березні 1847 року, після доносу, почалися арешти членів братства. Шевченка заарештували 5 (17) квітня 1847 на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, відібрали збірку «Три літа» й відправили під конвоєм до Петербурга. Там його ув’язнили в казематі Третього відділу імператорської канцелярії на Пантелеймонівській вулиці.

Шевченка звинуватили в написанні віршів «малоросійською мовою», з якими «могли посіятися й згодом вкоренитися думки про вигадане блаженство часів Гетьманщини, про щастя повернути ці часи й про можливість Україні існувати як окремій державі». На суді не доведено участі поета в Кирило-Мефодіївському братстві. Шевченка призначили рядовим в Оренбурзький окремий корпус із забороною писати й малювати.

В Орській фортеці, всупереч забороні, Шевченко таємно малював і писав вірші, які йому вдалося переховати й зберегти в чотирьох «захалявних книжечках» (1847, 1848, 1849, 1850).

Деяке полегшення становища Шевченка настало з весни 1848 року, коли його ввели як штатного художника до складу Аральської експедиції під командуванням лейтенанта Олексія Бутакова. Перебування на острові Кос-Арал було дуже продуктивним у творчості митця. Крім виконання численних малюнків, сепій та акварелей, Шевченко написав поеми «Царі», «Титарівна», «Марина», «Сотник» і понад 70 поезій, у яких відбитий емоційний стан поета.

У квітні 1850 року Шевченка вдруге заарештували й після піврічного ув’язнення помістили в Новопетровському береговому форті, що на півострові Мангишлак; там він перебував сім років.

У Новопетровській фортеці, попри нагляд, моральне страждання й фізичне виснаження, Шевченко таємно провадив малярську й літературну діяльність. Лише під час Каратауської експедиції влітку 1851-го він виконав близько ста малюнків аквареллю й олівцем. Знайшовши коло форту добру глину й алебастр, Шевченко почав вправи в скульптурі. Серед виконаних ним скульптурних творів були й два барельєфи на новозавітні теми: «Христос у терновому вінку» та «Іоанн Хреститель». Поет тоді почав писати російською мовою повісті з українською тематикою й багатим автобіографічним матеріалом.

Друзі Шевченка клопотали про його звільнення, однак тільки в 1857-му, через два роки після смерті імператора Миколи I, клопотання увінчалися успіхом, і поета звільнили із заслання.

Навесні 1858-го поет прибув до Петербурга, де його зустріли українські друзі та численні прихильники, серед них і родина Федора Толстого. У червні того ж року Шевченко оселився в Академії мистецтв, де жив до самої смерті. Щоб познайомитися з українським поетом, туди приїжджали Іван Тургенєв і Марко Вовчок, пише Вікіпедія.

Діставши з чималими труднощами дозвіл, Шевченко влітку 1859 року повернувся в Україну, де не був дванадцять років. Тут відвідав своїх рідних – у Кирилівці та декого з давніх знайомих. У перших числах серпня 1859-го Шевченко приїхав до Києва й оселився на межі Куренівки та Пріорки, на Вишгородській вулиці. Тут Шевченка втретє заарештували і після кількаразових допитів зобов’язали повернутися до Петербурга.

До останніх днів свого життя поет перебував під таємним наглядом поліції. Однак він створив багато нових творів.

У Петербурзі Шевченко вирішив зайнятися гравюрою, бо цей вид мистецтва можна було тиражувати.

В останні роки Шевченко хворів ревматизмом, пороком серця, поліартритом і цирозом печінки – ці хвороби, з часом, ускладнилися водянкою. З осені 1860 року самопочуття Тараса Григоровича почало погіршуватися. 23 листопада, зустрівшись у М. М. Лазаревского з доктором Барі, Шевченко особливо скаржився на біль у грудях. Доктор, вислухавши груди, радив Шевченку поберегтися. Відтоді здоров’я його погіршувалося з дня на день. Січень і лютий Шевченко просидів майже безвихідно в кімнаті, зрідка тільки відвідуючи деяких знайомих.

26 лютого (10 березня) 1861 року Шевченко помер від водянки. На кошти друзів 1 (13 березня) його було поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі.

Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.





9 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

Участь 

ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ

у  Всеукраїнському 

інтернет-конкурс
„Учитель року”
за версією 
науково-популярного 
природничого журналу 
„КОЛОСОК”.


Номінація «Хімія»

Другий етап заочного туру –

 „УЧИТЕЛЬ ПОПУЛЯРИЗАТОР”





Конкурс 

“Учитель року 2017″!



Другий етап –

 „УЧИТЕЛЬ ПОПУЛЯРИЗАТОР”

НОМІНАЦІЯ "ХІМІЯ"


Учасник надсилає конкурсну роботу на адресу:

teacherkolosok@gmail.com


Формат основної конкурсної роботи для учителів початкової школи – розробка авторської газети „КОЛОСОЧОК” (формат газети 4 аркуші А4, 14 кегель; орієнтовний макет газети – у довільному форматі). Для учителів фізики, хімії, біології, географії, астрономії – написання науково-популярної статті у журнал „КОЛОСОК”. Обсяг роботи – 2–3 аркуші формату А4, 12 кегль, один інтервал, поля – стандартні, гарнітура Times New Roman. Тематику роботи та засоби популяризації предмету Учасник обирає самостійно. 
5.3. Конкурсну роботу учасник надсилає з електронної адреси, яка вказана ним під час реєстрації. Назва надісланого файлу – номінація та прізвище й ім’я учасника. Наприклад: ГЕОГРАФІЯ_Сергієнко_Тамара. 
5.4. Ознайомитися з матеріалами журналу „КОЛОСОК”, газети „КОЛОСОЧОК” та творчими роботами фіналістів і лауреатів конкурсу „УЧИТЕЛЬ РОКУ-2016” можна на сайті kolosok.org.ua.
5.5. Орієнтовні терміни подачі конкурсних робіт другого етапу заочного туру подано у таблиці 2.
Таблиця 2. Орієнтовні терміни подачі конкурсного завдання
другого етапу заочного туру Конкурсу
НОМІНАЦІЇСТАТТІ НАДСИЛАЮТЬСЯ
Початкова школа,  фізика01-27 січня
Біологія,  астрономія01-27 лютого
Хімія, географія01-27 березня
5.6. Роботи Учасників другого етапу оцінює журі та редакція журналу „КОЛОСОК”.
VI. АПЕЛЯЦІЯ
6.1. Апеляційні заяви після першого етапу Конкурсу подаються у день проведення цього етапу (до 24.00) на електронну пошту:



Шановні учасники конкурсу “Учитель року 2017″!
Просимо Вас завчасно перевірити свій акаунт, натиснувши УВІЙТИ та ввести свій логін і пароль.
Якщо виникають проблеми з входом, Вам необхідно оновити профіль за наступноюінструкцією!
Або написати на електронну адресу 

kolosoklvivua@gmail.com 



Правила участі у конкурсі “Учитель року”



 „УЧИТЕЛЬ ПОПУЛЯРИЗАТОР”

НОМІНАЦІЯ "ХІМІЯ"

ВЧИТЕЛЯ 

БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ 

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІІВНИ.






Комментариев нет:







1-10 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.
1-10 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.
ПІДСУМКИ КОНКУРСУ
 ВІД
25 ЛИСТОПАДА 2016 РОКУ
Конкурс “КОЛОСОК-осінній-2016″










10 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ
Запрошення для участі у ІІІ весняній сесії природничо-наукових тренінгів з підвищення якості шкільної хіміко-біологічної освіти. 


Наталья Логинова
Кому:
akchurina.nadezhda@mail.ru,

Ludvigovna1959@gmail.com,

Baranenko.tanya@yandex.ru,

Lina Byvalina,

Оксана Быцына
 ... еще 77
Методичні навчання весняна сесія в березні колегіум 98
 1 файл, 40 КБ
Шановні колеги! Зустріч відбудеться 28 березня в колегіумі 98!!! Вибачте само змінює місяць

На методичні навчанн...
Скачать  40 КБ
ПРОЕКТ «МІСЬКІ МЕТОДИЧНІ НАВЧАННЯ»
Природничий модуль.
Серія природничо-наукових тренінгів з підвищення якості шкільної хіміко-біологічної освіти.
Тренінг 3«Особливості використання хмарних технологій на різних етапах уроку»

ІІІ весняна сесія 28 березня в колегіумі №98
Шановні колеги! Запрошуємо Вас для участі у ІІІ весняній сесії природничо-наукових тренінгів з підвищення якості шкільної хіміко-біологічної освіти. Тема тренінгу 3: «Особливості використання хмарних технологій на різних етапах уроку». Уважно прочитайте списки і знайдіть у якій Ви групі та на який час відбудеться Ваш тренінг. Кожен з Вас буде учасником двох тренінгів, які будуть проводити тренери: Бицина Оксана Валеріївна та Міщук Антоніна Олександрівна. Ви має зареєструватися в кожного з тренерів (поставити підпис у кожному листі реєстрації). Нагадую, що природничий модуль містить 6 годин (2 у жовтні - це була осіння сесія; 2 у січні – це зимова сесія та 2 години у березні). За умови, що Ви візьмете участь в усіх тренінгах, Ви отримаєте сертифікат. Будь ласка, будьте уважні і відвідайте усі навчання
(якщо є поважна причина відсутності повідомляйте заздалегідь на мою пошту або за телефоном 0669585323). 
З повагою модератор модуля Логінова Н.В.






Науково-методичний центр департаменту освіти і науки
Запорізької міської ради
ПРОЕКТ «МІСЬКІ МЕТОДИЧНІ НАВЧАННЯ»
Природничий модуль.
Серія природничо-наукових тренінгів з підвищення якості шкільної хіміко-біологічної освіти.
Тренінг 3«Особливості використання хмарних технологій на різних етапах уроку»
Дата проведення: 28.03.2017
Місце та час проведення: Запорізький колегіум №98, 10-00
Відповідальний за проведення:  Логінова Н. В., модератор модуля
Мета та завдання сесії: - Ознайомити учасників із створенням технічних, педагогічних та організаційних умов формування єдиного інформаційного середовища використовуючи в якості інструментарію хмарні технології. Мета реалізується через наступні завдання:
*               забезпечення вільного і відкритого доступу до освіти протягом всього життя, з урахуванням інтересів, здібностей та особистих потреб;
*               формування інформаційно-комунікативних компетентностей створюючи умови для ознайомлення з новим програмним забезпеченням;
*               формування навичок самостійної, дослідно-пошукової діяльності,  використовуючи хмарні технології.
План роботи
09-45 – 10-00   Реєстрація учасників І групи, у кожного з тренерів
10-00 – 10-45 Тренінг №1 аудиторія №204
Тренер: Бицина Оксана Валеріївна «Використання хмарних технологій для реалізації предметних проектів на уроках хімії та біології.» Робота в парах на ноутбуках, які надає колегіум.
11-00 – 11-45   Тренінг №2 аудиторія №108
Тренер: Міщук Антоніна Олександрівна «КВЕСТ серед ХМАР або квестово-хмарні технології на різних етапах уроку.» Індивідуальна робота з планшетами, які надає колегіум.
11-50 -12-00 Вільне спілкування та обмін інформації.
12-00 Закінчення тренінгу для учасників І групи.
11-45 – 12-00   Реєстрація учасників ІІ групи, у кожного з тренерів
12-00 – 12-45 Тренінг №1 аудиторія №204
Тренер: Бицина Оксана Валеріївна «Використання хмарних технологій для реалізації предметних проектів на уроках хімії та біології.» Робота в парах на ноутбуках, які надає колегіум.
13-00 – 13-45   Тренінг №2 аудиторія №108
Тренер: Міщук Антоніна Олександрівна «КВЕСТ серед ХМАР або квестово-хмарні технології на різних етапах уроку.» Індивідуальна робота з планшетами, які надає колегіум.
13-50 -14-00 Вільне спілкування та обмін інформації.
14-00 Закінчення тренінгу для учасників ІІ групи.


Природничий модуль
Серія природничо-наукових тренінгів з підвищення якості шкільної
хіміко-біологічної освіти
ІІ група на 12-00 ЗК№98

3.               
Плясецька Яна Сергіївна
Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 65
30.           
Фесенко Надія Анатоліївна
Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 65








11 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ

«V Международная олимпиада 
для учителей 
«Педагогический талант»». 
Итоги и результаты.


От
ЦРТ «Мега-Талант»
Кому:
1977m2@rambler.ru
«V Международная олимпиада для учителей «Педагогический талант»». Итоги и результаты

Здравствуйте, Плясецкая Яна!

Благодаря Вам в Вашей школе прошло мероприятие «V Международная олимпиада для учителей «Педагогический талант»». Мы надеемся, что все участники получили удовольствие от мероприятия.

Вы уже можете ознакомиться с итогами мероприятия. А для того, чтобы получить наградные материалы перейдите в свою «заявку».

Ваше мнение очень важно не только для нас, но и для посетителей нашего сайта. Оставьте отзыв, поделившись впечатлениями о проведенном мероприятии или работе сайта.

Надеемся, что наше сотрудничество станет традицией. Мы всегда готовы помочь Вам организовать конкурс, олимпиаду или турнир.
ИТОГИ МЕРОПРИЯТИЯ
Вы можете отписаться от уведомлений в своем личном кабинете.



Заявка #202286 на 1 участника(ов)

Заявка № 202286 Оплачена Квитанция об оплате
МЕРОПРИЯТИЕ
V Международная олимпиада для учителей «Педагогический талант»
СТАТУС
Мероприятие завершено
КОЛ-ВО УЧАСТНИКОВ
1























КУРАТОР
Плясецкая Яна Сергеевна
ОУ
запорожская образов. школа 65
Редактировать данные
 Скачать задания.ZIP

Работы участников

ФИО
КАТЕГОРИЯ
БАЛЛЫ
НАГРАДЫ

Плясецькая Яна Сергеевна
Учителя
28

Правильные ответы
Учителя
А
Б
В
Г
Б
Г
Г
Б
А
В
Г
В
Б
Г
А








14 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ



Лист МОН № 1/9149 

від13.03.2017 року 

«Про проведення державної 

підсумкової атестації 

у загальноосвітніх 

навчальних закладах  

у  2016-2017 н.р.»




ОБГОВОРЕННЯ 

ЛИСТА МОН  

В МЕЖАХ 

МО ПРИРОДНИЧИХ НАУК.







14 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ

 «Віртуальна лабораторія 

з природничо-наукових дисциплін» 

за напрямком біологія 

29.03.2017 року 

о 14-00 

за адресою: 

вул. Гоголя 62, 

3-й навчальний корпус ЗНУ, 

аудиторія № 307 












14 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

НА БАЗІ ЗОШ № 65 

ПРОЙШЛА ГРА З ЕКОНОМІКИ.

В ГРІ ПРИЙМАЛИ УЧАСТЬ 

УЧНІ 9-А та 10-А КЛАСІВ 

ЗОШ № 65.


ФОТОЗВІТ ГРИ:















15 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

САМООСВІТНЯ РОБОТА 
ВЧИТЕЛЯ 
БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ

В рамках программы

«Школы талантливого учителя» 

Бесплатный вебинар 

на тему 




от ЦРТ «Мега-Талант»



ПОЧАТОК ВЕБІНАРУ 17-00----18-00


УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ - 7000.


На вебинаре мы рассмотрені такие вопросы:

1. Личный сайт учителя: как и зачем?
2. Каким должен быть блог педагога?
3. Собственный онлайн-курс (МООК) как способ дистанционного обучения.
4. Портфолио педагога: от создания до применения.

Теперь у каждого учителя есть возможность получить знания о современных ИКТ-инструментах и научиться применять их в своей педагогической работе.


Ведущий вебинара:

Ирина Петрушанкоавтор обучающих курсов и тренингов, руководитель еvent-агентства.


ФОТОЗВІТ ПРОВЕДЕННЯ ВЕБІНАРУ:






















   



























































СЕРТИФІКАТ ЗА УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ


Комментариев нет:

Отправить комментарий












16 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ


ЗАПИС ВІДЕОЗВІТУ 

ЗВЕРНЕННЯ 

ДЛЯ УЧАСТІ 

У ІІ ТУРІ ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДИ 


З ГЕОГРАФІЇ

У 2016-2017 НАВЧ. РОЦІ.

УЧНЯ 

10-А КЛАСА

ЗОШ № 65 


СИЗОВА МИКИТИ.





КЕРІВНИК РОБОТИ 

Розсохач Світлана Олександрівна

Вчитель географії
Спеціаліст вищої категорії, 
старший вчитель.



ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ.

ТЕМА ДОСЛІДУ: 

"АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА 

ЕНЕРГІЇ"




17 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ


ЗАПИС ВІДЕОЗВІТУ ЗВЕРНЕННЯ 

ДЛЯ УЧАСТІ 

У ІІ ТУРІ ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДИ З 

БІОЛОГІЇ

У 2016-2017 НАВЧ. РОЦІ.

УЧЕНИЦІ 

10-А КЛАСА

ЗОШ № 65 

КАРАУЛОВОЇ ДАР'Ї.


КЕРІВНИК РОБОТИ 

Фесенко Надія Анатоліївна


Посада: вчитель біології та хімії
Спеціаліст вищої категорії; 
вчитель-методист; 
відімінник освіти; 
заслужений вчитель України







17 березня, п’ятниця

Міжнародний день сну

Міжнародний день сну

Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше - в п’ятницю другого повного тиждня березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.

Найбільш поширені захворювання сну - безсоння, більш коректна і наукова назва інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва - потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої. За статистикою безсонням частіше страждають люди з низькими споживчими можливостями. Інсомнія тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість і зниження настрою, впливає на зниження імунітету в цілому.

Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.

В 2017 році Міжнародний день сну припадає на 17 березня.














19 березня, неділя

Міжнародний день планетаріїв

Міжнародний день планетаріїв

Уявіть, адже щодоби на Землю падає близько 200 тисяч метеоритів. Щорічно тонни міжпланетного пилу досягають Землі.

Людське око може бачити на ясному нічному небі всього лише до 5 тисяч зірок.

Сонцю потрібно 200 млн. років щоб облетіти навколо центру Галактики, а маса Сонця в 333 тис. раз більше маси Землі. Земля важить приблизно 600 трильйонів тонн і поки Сонце облітає центр Галактики, Земля крутиться навколо Сонця щорічно.

До речі, Земля - ​​єдина планета Сонячної системи, названа не в честь якого-небудь язичницького божества. Все це і багато іншого, більш детально, можна дізнатися в планетарії.

Це свято, Міжнародний день планетаріїв, має „європейське” коріння, вперше воно було проведене в Італії у 1990 році з ініціативи Асоціації італійських планетаріїв. Статус міжнародного День планетаріїв набув у 1994 році, коли його підтримали французькі „храми астрономії”. А вже через рік це свято почали відзначати ще в шести країнах Європи: Бельгії, Чехії, Словенії, Польщі, Україні, Росії.

Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення – міські планетарії.

До свого професійного свята багато планетаріїв намагаються приурочити прем’єри нових програм, організувати зустрічі з цікавими людьми, різноманітні конкурси і вікторини.

Дата святкування випадає на найближчу неділю до дня весняного рівнодення.

В 2017 році Міжнародний день планетаріїв припадає на 19 березня.







20 березня, понеділок

Всесвітній день здоров’я 

ротової порожнини

Всесвітній день здоров’я ротової порожнини
Найтвердіша речовина в людському тілі - зубна емаль. До речі, назва «молочні зуби» придумав Гіппократ, який був переконаний, що найперші зуби дитини формуються з молока.
Люди, які чистять зуби три рази на день, рідше страждають від надмірної ваги. До такого висновку прийшли японські вчені. Як повідомляється, вони вивчили спосіб життя 14 тис. людей.
Людський язик - це єдиний м’яз, котрий не прикріплен по обидва боки і вважається самою гнучкою і рухливою частиною тіла, причому кожен язик унікальний, як відбитки пальців, однакових не існує.
Жінки на 20% краще за чоловіків розрізняють солодкий смак, вони також на 10% є більш чутливими до кислої їжі. Цей факт пояснюється фізіологією організму. У жінок більше смакових рецепторів, тому основна частина жіночого населення Землі любить цукерки, тістечка та інші солодощі.
На язику розташовуються так називається смакові сосочки, в кожному з яких знаходиться близько 100 клітин-рецепторів, вони живуть в середньому до 10 днів, після чого замінюються новими. Тому протягом життя людина може відчувати смак однієї і тієї ж їжі по-різному. Смакові рецептори розташовані не тільки на язику. Близько 10% таких рецепторів розташовуються на внутрішній стороні щік і піднебінні.
Більш ніж 90% людей у світі страждають тими чи іншими стоматологічними захворюваннями. Багато захворювань безпосередньо пов’язані зі здоров’ям порожнини рота. Серед них група серцево-судинних захворювань, остеопороз і діабет.
Рішення про створення Всесвітнього дня здоров’я ротової порожнини було прийнято Всесвітньої стоматологічної федерацією (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC), який відбувся в Дубаї в 2007 році. Дата, 12 вересня, була обрана на честь дня народження засновника FDI Чарльза Годона.
Станом на 2013 рік, Всесвітній день здоров’я ротової порожнини став відзначатися 20 березня. Первісна дата, 12 вересня, була перенесена після прийняття відповідного рішення чергового Конгресу, що відбувся в Гонконзі і подальшої публікації переглянутої Заяви про політику FDI.
Мета цієї календарного події - використати 20 березня як можливість для додаткового проведення заходів та ініціатив, спрямованих на підвищення інформованості широкої громадськості в питаннях гігієни порожнини рота, а також розширення наукової бази з вивчення впливу захворювань порожнини рота на загальний стан здоров’я і розробка ефективних методів профілактики.
Ще задовго до розробки відповідної політики у Всесвітній організації охорони здоров’я, в установчих документах Стоматологічної Федерації вже був визначений основний напрямок діяльності цієї організації, який був спрямований на поширення освітніх програм в інтересах здоров’я найбільш широкого кола громадськості. FDI приступили до розробки цілих пакетів навчальних програм як для стоматологічних професій, так і для стратегії поліпшення догляду за порожниною рота для людей по всьому світу.
Сама організація була заснована в Парижі (Франція) в 1900 році групою з шести ініціативних стоматологів під керівництвом доктора Чарльза Годона і носить назву Federation Dentaire Internationale. Метою структури стала організація регулярних стоматологічних конгресів для просування науки і мистецтва стоматології, зосередження дискусії з питань стоматологічної освіти, гігієни порожнини рота і громадського здоров’я в області стоматології.






20 березня, понеділок

Міжнародний день щастя

Міжнародний день щастя

Чим старше ви стаєте, тим більш, просто зобов’язані бути щасливішим! Щасливі люди живуть довше. Дослідники старіння з Інституту Альберта Ейнштейна виявили, що 243 учасника-довгожителя мали позитивне ставлення до життя.
Для того, щоб бути щасливим, дуже важливі релігія і спорт. Доведено, що вони постачають нас порціями щастя - маленькими, але зате регулярними. Танець, наприклад, також могутня річ, він теж здатний приносити щастя. JL Ханна в книзі «Сила Танцю: Здоров’я та зцілення» пояснює, що танець зміцнює імунну систему, зменшує стрес і його негативні наслідки. Американська Асоціація Терапевтичного Танцю наводить дані про користь танцювальної терапії для хворих на рак, аутизм, хворобу Паркінсона і депресію.
Якщо Ви навіть будете посміхатися, нехай на самоті і зовсім без причини, то м’язи подадуть сигнали в мозок, і Вам дійсно буде радісно.
Кофеїн в розумних дозах не тільки підвищує уважність, він також може поліпшувати настрій. Кілька досліджень показують наявність зв’язку між споживанням кофеїну і зниженим ризиком депресії і самогубств. При цьому в одному з цих досліджень мова йде про вплив кави, а в інших - ще й про аналогічний вплив чаю.
Щастя - річ суб’єктивна. Те, що одного радує, в іншого може викликати зовсім іншу реакцію. Але все ж прослуховування сумної музики, схоже, у багатьох людей по всьому світу піднімає рівень щастя. Одне дослідження показало, що це дозволяє регулювати негативний настрой, а також заспокоює людей.
Формулюючи цілі, краще виражатися дуже конкретно і ставити цілі реально досяжні. Тоді ви неодмінно будете щасливішими!
Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне, але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо.
Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що напевно окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Однак, у спробі узагальнити цей величезний матеріал, цілком впевнено можна стверджувати, що питання щастя впритул стосується і моментів внутрішньої свободи людини, і зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, таких понять як совість і честь, почуття власної гідності. І навіть взагалі може бути тісно пов’язане зі, здавалося б, зовсім незначними причинами та обставинами, які у багатьох просто можуть викликати відверту іронічну посмішку. Щастя можна легко втратити або позбутися. А його подальше здобуття або повернення може коштувати людині великих і неймовірних зусилль, забирати неабияку кількість сил та часу.
Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту DilovaMova.com, 28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.
За офіційним думку ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного та збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння благополуччю всіх народів, невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.
Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!







20 березня, понеділок

Всесвітній день Землі

Всесвітній день Землі
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.
Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій, за даними проекту DilovaMova.com, сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.
У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішенню екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!
В 2017 році Всесвітній день Землі припадає на 20 березня.








20 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

ДЕНЬ ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ

 В 2017 РОЦІ.

 З давніх-давен, День весняного рівнодення вважався містичним, майже чарівним, і шалено довгоочікуваним. А все тому що, з астрономічної точки зору починаючи з цієї дати, що настає весняний період, який триває аж до літнього сонцестояння в червні.

ДАТА ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ В 2017 РОЦІ

У 2017 році день весняного рівнодення настає 20 березня (коли світові годинник покажуть 10:28 ранку за московським часом -13:28). Слово рівнодення означає рівність між днем і вночі, яке відбувається саме в цю дату. Така подія відбувається двічі на рік: навесні та восени. Примітно, що в старовину саме цими датами визначалася зміна часів року, коли як тепер головним мірилом став календар.57dfcbe501fcbe060021357a4cae358e День весняного рівнодення в 2017 році   дата, прикмети
Ще один цікавий факт: саме в той момент, коли весна перемагала зиму, холод відступав, угнетаемый обретающим силу сонцем, а природа відроджувалася, наступав Новий рік. Тому святкування дня весняного рівнодення завжди було грандіозним. До речі, у багатьох країнах і донині Новий рік святкується саме навесні: Іран, Туркменістан, Казахстан та ін
Після того, як на Русі язичництво стало відступати і було прийнято християнство, деякі свята змінили свою назву, але суть їх і традиції живі донині. Християни-язичники святкували Комоєдіцу – нинішню Великдень, яка раніше випадала саме на день весняного рівнодення. Тепер Великдень відзначають раніше – до початку Великого посту. Але спочатку це свято слов’ян був присвячений сонцю, як і слов’янська Комоєдіца.

ТРАДИЦІЇ СВЯТА

Сонце – є життя, тепло і майбутнє. Саме так міркували наші предки. Тому вони так любили пекти млинці – невеликі коржики у формі кола, що нагадують сонце формою і кольором.
У цей день слід залишити всі погані думки і звільнити свою голову тільки для радісних і позитивних надій. А все тому, що злі духи активізуються, чують людські думки і матеріалізують їх.
Крім млинців, пекли солодкі пряники у формі жайворонка. У тісто запікали невеликі символічні предмети. Якщо попадеться кільце, значить, скоро весілля, якщо гудзик – обновки, якщо монета – достаток.

ПРИКМЕТИ ДО ДНЯ ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ 2017

1. Слідкуйте за погодою в цей день — 20 березня 2017 року, адже вона визначає характер погоди за найближчі 40 днів.
2. Якщо в цей день тепло, то холоду і заморозків до літа вже не буде.
3. Якщо весело зустріти свято, то й увесь наступний рік пройде без турбот. Але якщо підпустити думки сумні, то не минути біди.

Ворожіння та обряди

Коли дівчина пече млинці, і перший млинець у неї виходить чудово (а не «комом»), то незабаром за неї засватається улюблений. Цей млинець слід було помітити і подивитися, хто візьме його зі столу. Якщо чоловік, то першим у неї народиться хлопчик, якщо жінка – дівчинка.





20 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.


САМООСВІТНЯ РОБОТА 
ВЧИТЕЛЯ 
БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ



НАГАДУВАННЯ ПРО ВЕБІНАРИ 

ВЕСНЯНОЇ СЕСІЇ ІНТЕРАКТИВНОЇ ШКОЛИ 

ТВОРЧОГО ВЧИТЕЛЯ.





ОтВидавництво «Ранок»

 e-ranok@ukr.net

 
Кому1977m2@rambler.ru





Нагадуємо про вебінари Інтерактивної школи творчого вчителя!
Ви зареєструвались на вебінар(и) в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок" «Інтерактивна школа творчого вчителя».
Для участі у вебінарі перейдіть у зазначений час за посиланням:https://go.myownconference.com.ua/uk/login/inter_school_ranok/
Чекаємо на Вас!
З повагою, Оргкомітет Інтерактивної школи творчого вчителя
20 марта, 11:50



Вебінар в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок".

«Інтерактивна школа творчого вчителя».

 16-00 – 17-00

ТЕМА ВЕБІНАРУ:

 Основи здоров’я. 

9клас. 

Формування ключових

 компетентностей для життя 

при вивченні предмета

«Основи здоров’я»

у 9 класі

(за новою програмою і новим 

підручником) 

Тагліна Ольга Валентинівна.



Спікер:Тагліна Ольга 

            Валентинівна.


   



УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ - 127.


ФОТОЗВІТ ВЕБІНАРУ:

ІНТЕРАКТИВНА ШКОЛА ТВОРЧОГО ВЧИТЕЛЯ

Онлайн-проект Видавництва "Ранок"

«Інтерактивна школа творчого вчителя»
/методична підтримка протягом навчального року/

Програма вебінарів весняної сесії

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я. 9 КЛАС. ПІДРУЧНИК (О. В. ТАГЛІНА)


Основи здоров'я. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
Автор: О. В. Тагліна

Версія підручника для ознайомлення*

Демоверсія підручника

Вебінар з автором

Презентація

* тільки для некомерційного використання

Здійснюючи завантаження Ви приймаєте умови ліцензійного договору


21 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

САМООСВІТНЯ РОБОТА 
ВЧИТЕЛЯ 
БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ



Вебінар в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок".

«Інтерактивна школа творчого вчителя».

 17-00 – 18-00

ТЕМА ВЕБІНАРУ:

Сучасний український підручник: 

яким йому бути.

 (На прикладі підручників з біології та

 основ здоров'я).


Cпікер:

Шахова Інна Григорівна.



УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ- 154.

ФОТОЗВІТ ВЕБІНАРУ:





















































21 березня, вівторок

Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один з факторів ризику також близькоспоріднені шлюби. Але всеж...
Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати, доступні їм і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважається IQ більше 70).
День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.
Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Свою інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.
Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.





21 березня, вівторок

Міжнародний день лісів

Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети
Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо. Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів і народностей, невід’ємно з’вязавших свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.
На превеликий жаль, динаміка технологічного та економічного прогресу 20-го сторіччя, негативно отзеркалилася на цьому безцінному надбанні нашого людства. Глобальна вирубка лісів, подібно найпотужнішим ураганам і катастрофам, почала тіснити і знищувати цей природний потенціал. Станом на початок 21-го століття вирубка лісів продовжилася загрозливими темпами і проблема їх збереження вийшла на невідкладний міжнародний рівень, вимагаючи якнайшвидшого прийняття належних заходів і ефективних практичних рішень.
Нагадаємо, що за даними проекту DilovaMova.com, ця проблема вже була піднята міжнародним співтовариством ще на початку 70-х років минулого сторіччя. Окреслені тоді тенденції широкомасштабної вирубки лісів вже змусили відверто заявити про проблему і це сталося на шістнадцятій сесії Конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, що відбулася в листопаді 1971-го року. Тоді держави-члени цієї організації висловилися на підтримку проведення щорічної акції „Всесвітнього дня лісового господарства”, яку погодилися проводити 21-го березня. Неодноразово звертаючись до проблем збереження лісових масивів по всій планеті, на рівні ООН, 21-го грудня 2012-го року, резолюцією Генеральної Асамблеї №A/RES/67/200, був заснований Міжнародний день лісів. Повторимося: ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин.
В історії нашої держави, цій проблемі також приділялася чимала увага. Так, наприклад, 18-го вересня 1977-го року, в колишньому СРСР вперше було прийнято окреме цільове «Лісове законодавство», в якому робилася спроба не тільки впорядкувати безконтрольну вирубку лісів, а й закладалися прямі механізми його відновлення і найбільш раціонального використання. Пізніше, 1-го жовтня 1980-го року, оцінюючи внесок і досягнення цілого напряму фахівців лісового господарства, з метою підняття престижу професій фахових працівників лісу, було встановлено професійне свято - «День працівників лісу» Святкування цього професійного свята було встановлено на третю неділю вересня. Потім, після розпаду СРСР, це свято залишилося популярним національним святом у багатьох пострадянських суверенних державах, наприклад, в українському законодавстві День працівників лісу зафіксований Указом Президента України № 356/93, підписаним 28-го серпня 1993-го року.





22 березня, середа

Всесвітній день водних ресурсів

Всесвітній день водних ресурсів
Яка вода швидше перетвориться на лід: гаряча чи холодна? Якщо міркувати логічно, то, звичайно, холодна. Адже гарячої потрібно спочатку охолонути, а потім вже замерзнути, а ось холодній остигати не потрібно. Однак досліди показують, що в лід швидше перетворюється саме гаряча вода.
Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води.
Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.
Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.
Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.
Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.
Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
- Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
- Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
- Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.
22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.
Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби - на 75%, медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори - на 90% , огірки - на 95%, кавуни - на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.
Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

Вода дуже корисна, наприклад, вона допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з’ясували, що ті люди, які п’ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого удару на відміну від тих, хто п’є всього дві склянки.   




23 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.


Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання ​навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів

Наказ МОН № 704 від 22.06.2016 року


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 704 від 22 червня 2016 року
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 липня 2016 р. за № 1050/29180
Про затвердження Типового переліку
засобів навчання та обладнання
навчального і загального призначення
для кабінетів природничо-математичних
предметів загальноосвітніх навчальних закладів
Відповідно до частини другої статті 44 Закону України "Про загальну середню освіту", пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типовий перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, що додається.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України цього наказу в установленому законодавством порядку.
3. Управлінню зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) забезпечити опублікування Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України" та розмістити на офіційному веб-сайті Міністерства після набрання чинності цим наказом.
4. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій під час оснащення загальноосвітніх навчальних закладів керуватися Типовим переліком засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 Міністр       Л. М. Гриневич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
22 червня 2016 року № 704
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 липня 2016 р. за № 1050/29180
Типовий перелік засобів навчання та обладнання навчального
і загального призначення для кабінетів природничо-математичних
предметів загальноосвітніх навчальних закладів
1. Цей Типовий перелік визначає вимоги до засобів навчання та обладнання, якими повинні бути обладнані кабінети біології, географії, математики, фізики та хімії загальноосвітніх навчальних закладів, враховуючи вимоги новітніх технологій викладання предметів природничого циклу.
Цей Типовий перелік забезпечує єдині підходи і вимоги до рівня надання освітніх послуг природничо-математичного напряму та рівні умови здобуття освіти для всіх учнів, визначає загальні та спеціальні вимоги до матеріально-технічного обладнання кабінетів природничо-математичних предметів і є обов'язковим для засобів навчання та навчального обладнання, що будуть закуповуватися після набрання чинності цим наказом, для використання в загальноосвітніх навчальних закладах державної та комунальної форми власності та рекомендаційним для навчальних закладів іншої форми власності.
2. У цьому Типовому переліку терміни вживаються у таких значеннях:
  • блок - сукупність взаємопов'язаних елементів, що виконують певну функцію;
  • гербарій - колекція (зібрання) спеціально зібраних і засушених рослин, призначена для навчальних цілей;
  • засоби навчання - частина обладнання закладів освіти як сукупність матеріальних об'єктів, які використовуються як джерело знань та сприяють організації пізнавальної діяльності і виховному впливу на учнів;
  • інструменти навчальні - ручні та механізовані знаряддя або пристрої (обробні, монтажні, контрольно-вимірювальні, художні, садово-городні), призначені для виконання учнями практичної роботи;
  • карта навчальна - картографічний твір встановленого формату, що побудований в картографічній проекції, узагальнений і виконаний у певній системі умовних позначень зображення поверхні Землі, іншого небесного тіла чи наземного простору з розміщеними на них об'єктами реальної дійсності, зміст якого визначається навчальними програмами;
  • колекція - зібрання однорідних предметів, підібраних за родовими та систематизованих за видовими ознаками, яке використовується як навчально-наочний посібник;
  • комплекс - системна комбінація будь-яких видів засобів навчання, обладнання, навчальних видань, функціонально пов'язаних між собою та організованих як єдине ціле для забезпечення досягнення визначеної навчально-виховної мети;
  • комплект - набір будь-яких видів засобів навчання, обладнання, навчальних видань, змістовно пов'язаних між собою та призначених для забезпечення досягнення визначеної навчально-виховної мети;
  • макет - різновид моделі навчальної, яка є об'ємно-просторовою композицією комплексу структурно взаємопов'язаних окремих об'єктів, що вивчається або використовується в навчально-виховному процесі;
  • меблі - рухоме майно або майно, яке на відміну від нерухомого можна переміщувати і яке використовується як обладнання загального призначення;
  • мікропрепарати - дрібні об'єкти, які важко розпізнати неозброєним оком (цілі організми, клітини та зрізи клітин і тканин рослин, тварин і людини) і які потребують використання електронної та оптичної апаратури;
  • модель навчальна - засіб навчання переважно демонстраційного типу, що спрощено відтворює об'єкт вивчення, якщо його неможливо або складно демонструвати в натуральному вигляді; об'ємне або площинне відображення (копія) об'єкта, процесу чи явища, взаємозв'язків між їх частинами, з більшою або меншою умовністю у відтворенні принципів, властивостей будови та функціонування, що вивчаються чи використовуються в навчально-виховному процесі;
  • муляж - різновид моделі навчальної, який максимально наближено відтворює зовнішні властивості об'єкта, що вивчається, ігноруючи його внутрішню будову;
  • набір - сукупність однорідних предметів, які разом становлять щось ціле;
  • обладнання навчальне - частина засобів навчання як сукупність матеріальних об'єктів, які застосовуються для передачі навчальної інформації і в окремих випадках використовуються як джерело знань;
  • посуд - порожнисті вироби зі скла, глини, пластмаси, металу та інших твердих матеріалів, призначені для зберігання речовин, лікарських препаратів тощо;
  • таблиця навчальна - друкований листовий наочний посібник, що містить цифровий чи текстовий матеріал, малюнки, графічні зображення для ілюстрації теми чи розділу навчальної програми з розташуванням їх за певною системою і призначений для демонстрації в умовах навчальної аудиторії;
  • технічне завдання - документ, що встановлює основні призначення, показники якості, техніко-економічні та спеціальні вимоги до виробу, обсягу, стадії розроблення та складу конструкторської документації.
3. Оснащення загальноосвітнього навчального закладу повинно відповідати вимогам:
  • державних освітніх стандартів;
  • необхідності і достатності оснащення освітнього процесу для повної реалізації основних освітніх програм;
  • комплектності і модульності, що дозволяють реалізовувати різні освітні програми, з урахуванням реальних особливостей загальноосвітніх навчальних закладів та основних освітніх програм, різних робочих програм та навчально-методичних комплексів, напрямів позаурочної діяльності, а також інших потреб учасників освітнього процесу;
  • відповідності санітарно-гігієнічним вимогам, пожежній та електробезпеці, вимогам охорони здоров'я учнів і охорони праці працівників освітніх установ;
  • універсальності - можливості застосування навчального обладнання для вирішення комплексу завдань у навчальній і позаурочній діяльності, в різних предметних галузях, з використанням різних методик навчання тощо;
  • забезпеченості ергономічного режиму роботи учасників освітнього процесу;
  • узгодженості спільного використання (змістового, функціонального, технологічного, програмного тощо).
4. Комплектація кабінетів природничо-математичних предметів шкільними меблями та навчально-методичними матеріалами здійснюється відповідно до Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 14 грудня 2012 року № 1423, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 січня 2013 року за № 44/22576.
5. Засоби навчання та навчальне обладнання, що поставляються та використовуються у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів, повинні мати на момент поставки висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та/або технічний паспорт на виріб, та/або декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів; бути укомплектованими інструкціями про використання та зберігання, викладеними українською мовою, та обов'язковим методичним забезпеченням для демонстраційних, практичних та лабораторних робіт відповідно до навчальної програми.
6. Комп'ютерне та мультимедійне обладнання для кабінетів біології, географії, математики, фізики та хімії повинно відповідати вимогам, наведеним у таблиці 1.
7. Цифрове вимірювальне обладнання, демонстраційне обладнання, обладнання для лабораторних робіт, мікропрепарати, прилади, набори, приладдя, цифрове обладнання, додаткове приладдя, реактиви та хімічне приладдя для кабінету біології повинні відповідати вимогам, наведеним у таблиці 2.
8. Комп'ютерне обладнання, об'єкти натуральні, демонстраційне обладнання, обладнання для проведення практичних робіт, друковані навчальні наочні посібники, засоби навчання екранні та екранно-звукові, цифрове обладнання для кабінету географії повинні відповідати вимогам, наведеним у таблиці 3.
9. Прилади загального призначення, прилади та пристосування для практичних робіт, цифрове обладнання для кабінету математики повинні відповідати вимогам, наведеним у таблиці 4.
10. Цифрове вимірювальне обладнання, прилади демонстраційні, прилади механічні, набір посуду, набір інструменту, осцилограф, демонстраційне обладнання, прилади та приладдя, обладнання для лабораторних робіт, набори, обладнання загального призначення для кабінету фізики та астрономії повинні відповідати вимогам, наведеним у таблиці 5.
11. Цифрове вимірювальне обладнання, прилади загального призначення, посуд загального призначення, обладнання та посуд загального та спеціального призначення, колекції, моделі, набори, графічні та друковані засоби, реактиви, витратні матеріали для кабінету хімії повинні відповідати вимогам, наведеним у таблиці 6.
Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти       Ю. Г. Кононенко





23 березня, четвер

Всесвітній день метеоролога

Всесвітній день метеоролога
Одним з найбільш сонячних місць на Землі вважається Мертве море, де в році приблизно 330 сонячних днів, а ось найменше сонця бачать на архіпелазі Північна Земля, де воно світить лише 12 днів на рік. Самим дощовим місцем планети є один з островів на Гаваях, де на горі Уай-Аль-Аль буває в році 350 дощових днів, під час яких випадає в середньому більше 10 м опадів. Самий сильний вітер був зареєстрований в американському штаті Оклахома, його швидкість досягла 512 км/год! Сильніший снігопад зафіксували в Каліфорнії більше 50 років тому, де на одному з гірськолижних курортів випало близько 5 м снігу за 6 днів безперервного снігопаду.
Кожного року з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.
У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.
Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.
В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік.





23 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

УЧАСТЬ ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ
У КОНКУРСІ
"ГЕЛІАНТУС-УЧИТЕЛЬ"-2017.































20-23 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ,

ОТРИМАННЯ ПІДСУМКІВ КОНКУРСУ


 VII Міжнародній природознавчій грі 
"Геліантус" - 2016 

від 15грудня 2016 року.


СТОРІНКА БЛОГУ:


                СЕРТИФІКАТ КООРДИНАТОРАМ
 VII Міжнародній природознавчой грі 
"Геліантус" - 2016 



від 15грудня 2016 року
в межах школи.

Координатор конкурсу 

в межах школи 
вчитель біології та хімії  
ПЛЯСЕЦЬКА Я.С.




Координатор конкурсу 

в межах школи 
вчитель біології та хімії  
ФЕСЕНКО Н.А.








24 березня, п’ятниця

День фтизіатра

День фтизіатра
Своє професійне свято лікарі-фтизіатри відзначають 24 березня.
Фтизіатрія - розділ клінічної медицини, що вивчає причини виникнення, закономірності поширення і механізми розвитку туберкульозу, викликані їм патологічні процеси в організмі людини і методи його профілактики, діагностики та лікування. Термін «фтизіатрія» використовується в основному в країнах колишнього СРСР.
Туберкульоз - одне з найдавніших і небезпечних захворювань, що зустрічаються у людини, якщо судити про значимість цього захворювання за кількістю його жертв, то туберкульоз перевершує віспу і чуму.
Дата проведення професійного свята лікарів-фтизіатрів вибрана не випадково, саме 24 березня 1882 Роберт Кох зумів виділити бактерію, що викликає туберкульоз.
Ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших лікарів-фтизіатрів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх життєво необхідному працю, теплого затишку для їхніх домашніх вогнищ!



24 березня, п’ятниця

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз
Стародавні мікобактерії віком понад тисячу років, як вважають вчені, з’явилися спочатку на Африканському континенті майже 70 тисяч років тому. Генетично вони сильно відрізнялися від сучасних збудників туберкульозу в Європі і Америці, однак ці бактерії показали найбільшу спорідненість з мікобактеріями, що викликають захворювання тюленів і морських левів. За припущенням вчених, їх міграції від берегів Африки до Америки мимоволі і посприяли ці тварини. Але не тільки ці тварини можуть бути переносниками туберкульозу. Домашні тварини так само могуть переносити ці мікобактерії.
Туберкульоз прийшов до Європи приблизно 7 тисяч років тому, як повідомляють шотландські вчені в науковому журналі PLoS One. До цих висновків вони прийшли, вивчивши людські останки часів неоліту, захоронення на території Угорщини.
Дослідники з’ясували, що на поширення захворювання в значній мірі впливають в першу чергу соціальні чинники. Іноді туберкульоз називають хворобою бідних.
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається щорічно 24 березня згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року. У цей день також відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Він виник за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і приурочений до дня, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.
Нагадаємо, що за даними ВООЗ близько однієї третини населення світу інфіковано бактерією, що викликає туберкульоз. Хвороба розвивається лише у невеликої частини інфікованих людей. Підвищений ризик розвитку туберкульозу у людей з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу приблизно в 26-31 разів вище у людини з ВІЛ.







24 березня, п’ятниця

Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Можна вилікувати 92-95% хворих туберкульозом
Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу у людини з ВІЛ приблизно в 26-31 разів вище.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.
У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою.
Основними принципами DOTS є:
Політична підтримка;
Діагностика методом мікроскопії;
Надійна поставка ліків;
Контроль за лікуванням;
Регулярна оцінка результатів.
DOTS – це стратегія проти епідемії туберкульозу, вона дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих.
Можна вилікувати 92-95% хворих туберкульозом.
Впровадження DOTS – це спасіння багатьох людей від смерті, хвороби і страждання, зумовленого ТБ. Принципі стратегії DOTS універсальні для всіх країн. Зараз вона успішно запроваджується у більш ніж 180 країнах світу.
В Україні, згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням
на туберкульоз, який відзначається щорічно теж у 24 березня.
Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу. «Стратегія по ліквідації туберкульозу», розроблена ВООЗ і схвалена Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2014 році, закликає знизити рівні смертності від туберкульозу на 90% і захворюваності на туберкульоз на 80% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2015 року.







25 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

Всеукраїнська інтернет-олімпіада "Крок до знань"

Сізов Микита Сергійович, учень 10 класу Запорізької загальноосвітньої школи № 65 Запорізької області. Керівник - Розсохач Світлана Олександрівна, вчитель географії.
Категорія "Географія".

Нравится
Комментарий

Комментарии





Всеукраїнська інтернет-олімпіада "Крок до знань"

Розсохач Єлизавета Сергіївна, учениця 6 класу Запорізького НВК «Вибір» Запорізької області. Керівник - Кравченко Жанна Борисівна, вчитель вищої категорії.
Категорія "Географія".

Нравится
Комментарий

Всеукраїнська інтернет-олімпіада "Крок до знань"

Караулова Дар’я Олексіївна, учениця 10 класу Запорізької
загальноосвітньої школи I-III ступенів № 65 Запорізької міської ради Запорізької області. Керівник - Фесенко Надія Анатоліївна, вчитель біології та хімії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Відмінник освіти, Заслужений вчитель України.
Категорія "Біологія"

Нравится
Комментарий





25 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.


УЧАСТЬ

ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ

у  Всеукраїнському 

інтернет-конкурс
„Учитель року”
за версією 
науково-популярного 
природничого журналу 
„КОЛОСОК”.


Номінація «Хімія»


Перший етап туру 


„УЧИТЕЛЬ ЕРУДИТ”

на сайті www. kolosok.org.ua.


Таблиця 1. Орієнтовні терміни проведення
першого етапу заочного туру Конкурсу
НОМІНАЦІЇДАТА ПРОВЕДЕННЯ
Початкова школа
Фізика
28 січня, 11.00-12.00
28 січня, 12.00-13.00
Біологія
Астрономія
25 лютого, 11.00-12.00
25 лютого, 12.00-13.00
Хімія
Географія
25 березня, 11.00-12.00
25 березня, 12.00-13.00



25 БЕРЕЗНЯ

11.00-13.00


UR2017-01 (1)









































25 березня, субота

Година Землі

Година Землі
Можна багато розмірковувати про екологію та екологічні проблеми, шукати «винуватців» і дискутувати на тему, що стан навколишньої природи можливо був би зовсім іншим, якщо б ...
Все це можна робити і багато хто робить. У цьому немає нічого поганого, навіть навпаки: якщо ці міркування не будуть голослівними, то цілком природно, рано чи пізно це призведе безпосередньо до практичних кроків, адже ніхто не стане заперечувати, що діяльність людини на землі має ті чи інші наслідки.
Наявність слідів техногенної катастрофи на нашій планеті - незаперечний факт. Ми дуже швидко, освоївши нові технології, егоїстично поспішаємо ставити їх «на благо» людства. Природа відпочиває. Але так буде не завжди. Про це вперше почали замислюватися, за даними проекту DilovaMova.com, коли справили елементарні розрахунки і зрозуміли, що щось в людській діяльності не так. Щось вибиває нас з загальної гармонії з навколишньою природою і більш того - це «щось» може обернуться і проти нас самих, а що найжахливіше, так це те, що «це» не чекає, а вже відбувається.
Людина - істота розумна. Звернувши увагу на актуальну проблему ми намагаємося її вирішити або принаймні згладити її наслідки. І це добре. У різних країнах на різних континентах стали організовуватися всілякі природоохоронні та екологічні товариства, організації і структури, проводитися ряд акцій та заходів по залученню уваги широкої громадськості до проблем природи та екології. Так виникла і організація WWF - Всесвітній фонд дикої природи, офіційна назва якої на даний момент World Wide Fund for Nature або «Всесвітній фонд природи». Ця організація спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провела цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину . За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%, що в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея була хороша і прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу. Час проведення акції погоджено і початок цієї години вибрано на 20 годин 30 хвилин в кожну останню суботу березня. У 2012-му році в цій акції брало участь вже 147 країн і понад 5,4 тис. міст і населених пунктів.
Є і скептики подібних акцій, які стверджують безглуздість скорочення споживання електроенергії всього на одну годину. Мовляв реактори і генератори промислових електростанцій проблематично зупинити за одну годину, а відповідно і скорочення викидів парникових газів від їх роботи досить умовні і не відповідають заявам екологів, як наслідок акція швидше носить символічний характер. Але навіть вони не заперечують необхідність залучення уваги до екологічних проблем, а це один із самих діяльних способів, до того ж економія дорогої електроенергії, а за час акції кінцевий споживач може заощадити до 0,5 кВт спожитої електрики, благотворно позначиться і на його бюджеті. В умовах економічної кризи це вельми актуально.
У 2013-му році акція проводиться 23-го березня з 20:30 по 21:30, для кожного регіону за місцевим часом.
В 2017 році Година Землі припадає на 25 березня.






26 березня, неділя

Перехід на літній час

Перехід на літній час
Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.
18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі.
В 2017 році Перехід на літній час припадає на 26 березня.





       27 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

Рішення педради 

з питання

"Про педагогічну етику"



Кодекс професійної етики педагогічних працівників Запорізької Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №65 Запорізької міської ради Запорізької області





Про методичні рекомендації щодо дотримання
педагогічної етики працівниками
навчальних закладів міста Запоріжжя







27 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

Шановні колеги!
Доводимо до Вашого відома:
-          що згідно з розпорядженням міського голови від 23.02.2017 року № 59 в місті Запоріжжі проводиться громадське обговорення щодо подальшогорозпорядження бронзовою скульптурою В.І.Леніна та бронзовими скульптурами сталевара, колгоспниці, електрика, інженера – будівельника, з урахуванням обмежень, передбачених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
-         можливість надання пропозицій від фізичних осіб на електронну адресу orgv_shvra@meriazp.gov.uavvp_shvra@meriazp.gov.uaта за телефонами 289 – 90 – 10, 289 – 90 – 28.
Нагадую про необхідність прийняти участь в громадському обговоренні пов’язаному  з подальшим розпорядженням бронзовою скульптурою В.І.Леніна та бронзовими скульптурами сталевара, колгоспниці, електрика, інженера – будівельника, з урахуванням обмежень, передбачених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».






27 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.

ОТРИМАННЯ ПІДСУМКІВ 

ПОЗАПРОГРАМНОЇ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ 

ПРЕДМЕТНОЇ ОЛІМПІАДИ

"ОЛІМПУС ОСІННЯ СЕСІЯ"











  









ДИПЛОМ 

КООРДИНАТОРУ

ПОЗАПРОГРАМНОЇ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ

ПРЕДМЕТНОЇ ОЛІМПІАДИ

"ОЛІМПУС ОСІННЯ СЕСІЯ"

 В МЕЖАХ ШКОЛИ

ВЧИТЕЛЮ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНІ СЕРГІЇВНІ.










27 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ.


САМООСВІТНЯ РОБОТА 

ВЧИТЕЛЯ 

БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.






Вебінар в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок".

«Інтерактивна школа творчого вчителя».

 17-00 – 18-00

ТЕМА ВЕБІНАРУ:

Основи здоров’я. 

7 клас. 

Формування компетентностей, потрібних 
для успішної самореалізації 
в суспільстві 
при вивченні предмета 
«Основи здоров’я»
 у 7 класі.


Cпікер:

Тагліна Ольга Валентинівна.






УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ- 107.



ФОТОЗВІТ ВЕБІНАРУ:

















































28 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ. 



САМООСВІТНЯ РОБОТА 

ВЧИТЕЛЯ 

БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.


ВЕБІНАР. 

Використання сервісу Blendspace при підготовці та проведенні уроків.

Home

Ви вже готові до першого в цьому році інтернет-марафону?

Шановні колеги!

Як завжди ми ділимося з вами посиланнями для 

всіх вебінарів інтернет-марафону, який 

проходитиме 28 та 29 березня!


Пряма трансляція всіх 

вебінарів на


https://youtu.be/OhKI8GvPNPA


 


День перший: 28 березня


Досвід та цікавинки від колег




17:30 – 18:00. 



ТЕМА ВЕБІНАРУ:




Використання сервісу


 Blendspace при підготовці 

та 

проведенні уроків. 





Спікер: Богданова Вікторія, 

учитель хімії 


П’ятихатської 
ЗОШ № 1, 



м. Дніпро. 


 




ФОТОЗВІТ ПРОХОДЖЕННЯ ВЕБІНАРУ:














ІІІ весняня сесія 
природничо-наукових тренінгів 
з підвищення якості 
шкільної 
хіміко-біологічної освіти. 


ПРОЕКТ 

«МІСЬКІ МЕТОДИЧНІ НАВЧАННЯ»

Природничий модуль.

Серія природничо-наукових тренінгів 

з підвищення якості шкільної 

хіміко-біологічної освіти.

Тренінг 3

«Особливості використання хмарних

 технологій на різних етапах уроку»



ІІІ весняна сесія 

28 березня 

в колегіумі №98


УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ

ВЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

ЗЗШ № 65

ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ,

ФЕСЕНКО НАДІЇ АНАТОЛІЇВНИ.


Дата проведення: 28.03.2017

Місце та час проведення: Запорізький колегіум №98, 10-00

Відповідальний за проведення:  Логінова Н. В., модератор модуля

Мета та завдання сесії: - Ознайомити учасників із створенням технічних, педагогічних та організаційних умов формування єдиного інформаційного середовища використовуючи в якості інструментарію хмарні технології. Мета реалізується через наступні завдання:

*               забезпечення вільного і відкритого доступу до освіти протягом всього життя, з урахуванням інтересів, здібностей та особистих потреб;

*               формування інформаційно-комунікативних компетентностей створюючи умови для ознайомлення з новим програмним забезпеченням;

*               формування навичок самостійної, дослідно-пошукової діяльності,  використовуючи хмарні технології.


ПЛАН РОБОТИ:

12-00 – 12-45 Тренінг №1 аудиторія №204
Тренер: Бицина Оксана Валеріївна «Використання хмарних технологій для реалізації предметних проектів на уроках хімії та біології.» Робота в парах на ноутбуках, які надає колегіум.

13-00 – 13-45   Тренінг №2 аудиторія №108
Тренер: Міщук Антоніна Олександрівна «КВЕСТ серед ХМАР або квестово-хмарні технології на різних етапах уроку.» Індивідуальна робота з планшетами, які надає колегіум.

13-50 -14-00 Вільне спілкування та обмін інформації.

14-00 Закінчення тренінгу для учасників ІІ групи.


ФОТОЗВІТ ТРЕНІНГУ:



ЗАПОРОЖСКОЕ ГОРОДСКОЕ МОЛОДЕЖНОЕ ОБЩЕСТВО ИЗУЧЕНИЯ И ОХРАНЫ ПТИЦ. ЗАПОРОЖСКИЙ БЁРДИНГ КЛУБ

http://www.birding.zp.ua


ЗНАКОМСТВО  С




И





















12-00 – 12-45

 Тренінг №1 

аудиторія №204

Тренер: Бицина Оксана Валеріївна 


«Використання хмарних технологій для 

реалізації предметних проектів на уроках

 хімії та біології.» 

Робота в парах на ноутбуках, які надає 

колегіум.
















13-00 – 13-45   

Тренінг №2 

аудиторія №108



Тренер: Міщук Антоніна Олександрівна


 «КВЕСТ серед ХМАР або квестово-хмарні 

технології на різних етапах уроку.»

 Індивідуальна робота з планшетами, які

 надає колегіум.










  









Комментариев нет:

Отправить комментарий