Поиск по этому блогу

20-28 ЛЮТОГО 2017 РОКУ

20 лютого, понеділок

День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні
Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій.
20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.
На жаль «грабіжники граблять, і грабуючи, граблять грабіжно». Так написано у Святому Письмі. Ця дата з’явилася яскравим доказом тих слів і деспотична система вирішила умертвити цю надію.
Чи можна умертвити надію? «Надія лицеміра загине» - так написано у Святому Письмі. Але чи можна назвати лицеміром того, хто віддає найдорожче, що у нього є - життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого? Таку людину називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.
11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.





20 лютого, понеділок

День соціальної справедливості

День соціальної справедливості
Український національний календар є прямим відображенням прагнень всього українського суспільства до загальноцивілізаційних і європейських цінностей, які формувалися не одне тисячоліття. У їх формуванні, безумовно, так чи інакше брали і братимуть участь і представники української національної культури. Соціальна справедливість - не порожній звук. Її прагнули і за неї йшли на багато страждань і позбавлень. Її ідеалізували і намагалися поєднати з багатьма ідеологічними догмами. Вона іноді ставала майже відчутною, але майже завжди вислизала з рук. Ті, кому шляхом неймовірних зусиль вдавалося наблизитися до неї, ставали воістину миротворцями, бо соціальна справедливість є запорукою стабільності і благополуччя для всіх широких мас нашого багатогранного суспільства.
Чи можливо створити ефективну політичну та економічну систему без урахування суворого дотримання соціальної справедливості? Ніколи! Рано чи пізно така система впаде, вона просто самозруйнується, тягнучи за собою свої численні жертви і повертаючи людство до відправної точки. Які б складні методи не закладалися в розробку або модернізацію алгоритму самоврядування, якщо вони якимось чином порушують основні поняття про соціальну справедливість, вони будуть прямим деструктивним чинником для будь-якої системи. Так влаштована людина, що почуття справедливості для неї служить певною відправною точкою у побудові свого особистого та суспільного добробуту, як у мисленні, так і в поведінці, яку він виявляє, перебуваючи в суспільстві і слідуючи усталеним традиціям навколишнього світу.
Вперше Всесвітній день соціальної справедливості був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/62/10 від 26 листопада 2007 року. Став відзначатися міжнародним співтовариством щорічно з 2009 року.
Прагнення передати динаміку здорового процесу формування принципів побудови успішного суспільства і благополуччя його громадян лягло в основу Указу Президента України № 1021, що вийшов 4-го листопада 2011-го року. Цим Указом в Україні встановлено новий загальнодержавне свято - День соціальної справедливості, який відзначається щороку 20-го лютого. За даними проекту DilovaMova.com, ця дата вибрана не випадково, саме в цей день за підтримки Організації Об’єднаних Націй проводиться Всесвітній день соціальної справедливості. Метою цього міжнародного свята є привернення уваги широкої громадськості, органів державного управління, організацій і компаній до вирішення проблем соціальної справедливості на місцях. Сприяючи стратегії та політиці побудови економічного благополуччя і стабільності на основі соціальної справедливості, ми впевнено можемо дивитися в день завтрашній, які б випробування і труднощі не застали нас у нашому майбутньому.






20 лютого, понеділок

Масляна

Масляна
Масляна походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Це перш за все багато ситної їжі, тому немає нічого заторного в тому, щоб в цей час поласувати, скуштувати самих різноманітних страв і не відмовляти собі ні в чому. Головною стравою на масляну є, як відомо, млинці, які печуть кожного дня з понеділка. Також Масляна відома всенародним гулянням: це танці, співи, катання з гірок, на санчатах, спорудження масляного опудала, костри тощо. Триває масляна тиждень.
В 2017 році Масляна припадає на 20 лютого.


Масленица в 2017 году: как праздновать по дням недели

Масленица в 2017 году: как праздновать по дням недели
Масленица широко отмечается по всей России. Этот праздник отражает вековые традиции, бережно хранимые и передаваемые из поколения в поколение. Каждый день масленичной недели наполнен уникальным смыслом.
Масленица — это не только неделя перед Великим Постом и предстоящей Пасхой. Традиционно она является переломным моментом зимы, когда люди, уставшие от холодов, наконец встречают скорое приближение весны и радуются близким теплым и погожим денькам. Масленица в 2017 году начнется 20 февраля и завершится 26 числа Прощеным воскресеньем и последующим строгим постом до наступления Светлой Пасхи.
Православные люди, несмотря на предстоящий пост, стараются соблюдать вековые традиции, не забывая при этом об ограничениях на гуляния и ежедневных молитвах. Мясопустная неделя, запрещающая употребление мяса, дает возможность вдоволь поесть перед тем, как держать себя в строгости, поэтому излюбленные русскими блины подают со всевозможными начинками: рыбой, капустой, медом.

Понедельник. Встреча.

Открывает Масленицу первый день недели. В понедельник хозяйки пекли блины. Первый блин по традиции отдавали нищим, чтобы те помолились за души усопших родственников, или же оставляли на пороге в дань уважения к своим предкам. В этот день обязательно делали соломенное чучело Масленицы и наряжали в старую одежду, тем самым избавляясь от ненужного в доме негатива. Родственники посещали друг друга и угощались блинами, славя открытие масленичной недели.

Вторник. Заигрыши.

Вторник традиционно был днем гуляний, игр и забав. В этот день молодежь ходила друг к другу в гости, ела блины и каталась на санях с ледяных гор. По улицам ходили скоморохи, развлекая народ и угощаясь щедрыми подаяниями хозяек. Заигрыши были днем сватовства, когда родители присматривались к будущим родственникам и в шуточной форме начинали сговариваться о предстоящем торжестве. Гостей традиционно встречали блинами и вином, а затем все шли на массовые гуляния. Молодые люди украдкой приглядывались друг к другу, женихи выбирали невест, а девушки засматривались на будущих мужей и украдкой гадали, кто же из них первым пошлет сватов.

Среда. Лакомка.

В среду по традиции зятья ходили в гости к своим тещам на блины. В те времена их могло быть несколько человек, поэтому в домах гуляли на широкую ногу, столы ломились от угощений. Вечерами славили всех тещ и пели им хвалебные песни и разыгрывали веселые сценки с переодеваниями. Комичные представления продолжались до глубокой ночи. В это время женщины и девушки собирались вместе, катались на санях по деревням и также распевали веселые песни и частушки.

Четверг. Разгул.

С четверга гуляния становились массовыми, и люди целыми деревнями и селами катались по улицам. В это время проходили кулачные бои и игры «стенка на стенку», где молодые люди показывали свою удаль и стать, красуясь перед девушками и невестами. Дети ходили по домам и колядовали под веселые песни. Взрослые охотно угощали их лакомством и передавали приветы и поклоны их родителям.

Пятница. Тещины вечерни.

Зятья в пятницу приглашали матерей своих жен к себе в гости и возвращали их гостеприимство и хлебосольность сторицей. Богатые устраивали почетные вечера, когда не только теща, но и все ее родственники. Семейные посиделки скрепляли отношения между родными, а общее веселье напоминало о скором приближении долгожданной весны и тепла.

Суббота. Золовкины посиделки.

Невестка с почетом приглашала родственников мужа в дом. Если золовки, сестры мужей, были незамужними, невестка приглашала своих незамужних подруг на общие посиделки. К замужним золовкам приглашалась замужняя родня. В этом случае сани сцеплялись паровозом и невестка развозила свою родню по золовкам. Новобрачная по обычаю готовила подарки своим золовкам и одаривала каждую.

Воскресенье. Прощеный день.

Завершает масленичную неделю Прощеное воскресенье. В это время родственники ездили друг к другу в гости и просили прощения. Также в этот день посещали кладбища и отдавали дань памяти покойным родственникам. В воскресенье сжигали чучело Масленицы, водили хороводы вокруг костра, а самые смелые прыгали через него и загадывали желание. Проводы зимы заканчивались. Народ не спешил расходиться по домам и жег высокие жаркие костры, чтобы растопить остатки снега и поскорей позвать в гости красавицу весну. В костер складывали ненужные и поломанные вещи. В этот день забывались все старые обиды и конфликты. Старики улыбались и произносили: «Кто старое помянет, тому глаз вон».
Масленица во все времена отмечалась на широкую ногу. И вы не скупитесь на радость в эту веселую неделю в 2017 году. Оставьте все невзгоды зиме и обновленными вступайте в новый период жизни.



21 лютого, вівторок

Міжнародний день рідної мови

День рідної мови
Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.







20 ЛЮТОГО 2017 РОКУ.
УЧАСТИЕ 
ПРЕПОДАВАТЕЛЯ 
БИОЛОГИИ И ХИМИИ 
ПЛЯСЕЦКОЙ Я.С.
В  V МЕЖДУНАРОДНОЙ 
ОЛИМПИАДЕ ДЛЯ УЧИТЕЛЕЙ
"ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ ТАЛАНТ"
 Международная олимпиад для чителей «Педагогический талант»У

 ВЫДАЧА ЗАДАНИЙс 7 февраля
 ПРИЕМ РАБОТдо 8 марта
 РЕЗУЛЬТАТЫ11 марта
 УЧАСТВУЮТУчителя
ЦРТ «Мега-Талант» приглашает учителей и преподавателей принять участие в олимпиаде «Педагогический талант». Команда методистов подготовила задания, которые помогут  систематизировать знания, проявить педагогическое мастерство, улучшить навыки, раскрыть таланты.
Призовой фонд для победителей олимпиады! Победители олимпиады участвуют в розыгрыше подарков от «Мега-Талант». Мы начислим по 500 рублей на баланс 10 случайно выбранным учителям, которые ответят правильно на все вопросы олимпиады.

Участникам выдаются комплекты увлекательных заданий с красочными иллюстрациями

V Международная олимпиада для учителей «Педагогический талант»
15тестовых вопросов различных типов для каждой категории участников
I. История становления образования и педагогики
II. Персоналии
III. Труды
IV. Теория

Яркие дипломы и сертификаты для победителей и участников

Награды получают все участники:
1 место — диплом победителя
2 и 3 место — диплом призера
Остальные участники получат сертификат







  1. Вы должны быть зарегистрированы на сайте mega-talant.com.
  2. Ознакомьтесь с положением о дистанционных олимпиадах и договором-офертой.
  3. Подайте заявку на участие в олимпиаде.
  4. Подтвердите заявку, оплатив ее одним из предложенных способов.
  5. Используйте полученные методические материалы для проведения олимпиады (методические рекомендации, задания, бланки ответов).
  6. Внесите ответы до начала подведения итогов.

Почему учителя выбирают олимпиады «Мега-Талант»?

  • Простая форма подачи заявки
  • Удобный доступ к методическим материалам и наградам
  • Самостоятельный ввод ответов и работа над ошибками
  • Компенсация расходов на распечатку заданий и наградных материалов
  • Уникальные и разнообразные задания


Комментариев нет:

Отправить комментарий