Поиск по этому блогу

ТРАВЕНЬ 2017 РОКУ

1 травня, понеділок

Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих

Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах
Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава.
Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай. Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі - Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму, і танцювали навколо неї.
Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.
Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.
Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.
Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!




3 ТРАВНЯ 2017 РОКУ. 

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ З ТЕМИ: 

"Постановка жизненной цели как главный этап выбора будущей профессии".

3 ТРАВНЯ 2017 РОКУ
От
Инфоурок

Кому:
Friend
В 17:30 бесплатный вебинар по профориентации для подростков
Здравствуйте!

Напоминаем, что в 17:30 по московскому времени начинается бесплатный вебинар для подростков, а также родителей и классных руководителей на тему "Постановка жизненной цели как главный этап выбора будущей профессии".
Организатор вебинара: проект "Инфоурок" (Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Доступ к вебинару: бесплатно для всех!
Выдача свидетельств об участии в вебинаре: бесплатно для всех!

Перейти на страницу вебинара: https://infourok.ru/site/trainingonline
Автор вебинара: Наталья Сергеевна Шеина — создатель и руководитель первой в Беларуси бизнес-школы для подростков и студентов «Центр Комфортного Общения», бизнес-тренер с опытом преподавания и работы более 8 лет, действительный член «Международной ассоциации когнитивно-бихевиоральных терапевтов».

Специально для пользователей проекта «Инфоурок» Наталья Шеина проведет вебинар по профессиональной ориентации для подростков, а также ответит на вопросы педагогов и обучающихся.


Перейти на страницу вебинара: https://infourok.ru/site/trainingonline
Всем слушателям вебинара будет бесплатно выдано электронное свидетельствоучастника с подписью Натальи Шеиной, а также печатью проекта «Инфоурок».

Обязательным условием для получения свидетельства является личное присутствие на вебинаре в режиме онлайн. Запись вебинара будет доступна по его окончанию, но получение свидетельства после вебинара будет закрыто.
С уважением к Вам и Вашей работе,
главный редактор проекта "Инфоурок"
Игорь Жаборовский!

2012–2017 Проект «Инфоурок»
16+ Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015.
Лицензия на осуществление образовательной деятельности: № 5201 от 20.05.2016.


Вы получили это письмо, так как на сайте infourok.ru подтвердили свое согласие получать рассылку от ООО "Инфоурок". Если Вы не хотите получать письма от нас, нажмите на ссылку "отказаться от рассылки".

Отказаться от рассылки или изменить контактную информацию.

САМООСВІТНЯ РОБОТА 
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ З ТЕМИ:


"Постановка жизненной цели 

как главный этап выбора 

будущей профессии".


Автор вебинара: 

Наталья Сергеевна Шеина 



УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ - 4241




ФОТОЗВІТ:











СЕРТИФІКАТ ЗА УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ






3 ТРАВНЯ 2017 РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА 
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.

VII Международная олимпиада 


для учителей 


«Искусство воспитания»












               ЗАВДАННЯ ОЛІМПІАДИ:








МОЯ ВІДПОВІДЬ:













5 ТРАВНЯ 2017 РОКУ.

Сертифікат Інтерактивної школи творчого вчителя.

За участь у вебінарах весняної сесії онлайн-проекту Видавництва «Ранок» «Інтерактивна школа творчого вчителя». 

От
info@ranok.website
Кому:
1977m2@rambler.ru
Сертифікат Інтерактивної школи творчого вчителя
 3 файла, 2.8 MБ
Вітаємо Вас!
Дякуємо за участь у вебінарах весняної сесії онлайн-проекту Видавництва «Ранок» «Інтерактивна школа творчого вчителя».
Сподіваємося, що Ви почули для себе багато корисної та цікавої інформації.
Надсилаємо Вам сертифікат.
Чекаємо на наступних заходах!
Будемо вдячні, якщо Ви знайдете можливість відповісти на кілька запитань щодо участі в наших вебінарах за цим посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1eWfMpcM8SKdQEbKWANeD5mfkBRhf0_bgm6Dk2CFPCOc/viewform
З повагою,
Адміністрація проекту Інтерактивної школи творчого вчителя
За тех. підтримкою звертайтесь на пошту: e-ranok@ukr.net

sertificate1.pdf
Скачать  948 КБ


sertificate2.pdf
Скачать  949 КБ


sertificate3.pdf
Скачать  948 КБ
Нажмите здесь, чтобыОтветить,Ответить всемилиПереслать










6 травня, субота

Міжнародний день астрономії

Міжнародний день астрономії - свято, яке народилося в Америці у 1973 році
Найбільший телескоп в Україні має діаметр 2,6 метра і розташований в КрАО.
7 січня 1610 року Галілео Галілей вперше в історії людства направив побудований ним телескоп на небо, а сьогодні небо умовно поділене вже на 88 ділянок - сузір’їв. У Всесвіті нараховуються мільярди галактик, що утворюють згущення, шари і ланцюжки, розділені порожнім простором.
Церера, найбільший астероїд, відомий нам, що має 940 км в діаметрі. Це перший відкритий астероїд. Він був виявлений Джузеппе Пьяцца з Палермо, Сицилія 1 січня 1801 року.
Сім зірок знаходяться в межах 10 світлових років від нас, і найближча до нас - Проксіма Центавра з системи альфа Центавра.
Астрономам відомо, що температура на Місяці коливається від -164 до +117 градусів Цельсія. Місяць завжди повернений до Землі однією стороною і здійснює повний оборот навколо Землі за 27.3 доби, Земля ж обертається навколо Сонця за 1 рік (365.24 доби).
Щоб сонячне світло досягло Землі потрібно близько 8,5 хвилин. Світло від зірки Денеб що входить в сузір’я Лебедя подорожує до нас 800 років. На Венері доба довша за рік. Планету Уран видно з Землі неозброєним оком. Маса Юпітера в 318 разів більша за масу Землі. Обсяг Cатурна перевищує земний в 758 разів. У 2006 році Плутон позбавили звання планети через його маленький розмірі. Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу.
Міжнародний день астрономії - свято, яке народилося в Америці у 1973 році і об’єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям».
На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв.
День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.
Цього дня тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах світу проводять безліч цікавих заходів, включаючи публічні лекції, телеконференції, спільні проекти, масові покази зоряного неба і т.п.
В 2017 році Міжнародний день астрономії припадає на 6 травня.





8 травня, понеділок

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

День Червоного Хреста і Червоного півмісяця
День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.
Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.
На 25-й міжнародній конференції ЧХ, що відбулася в жовтні 1986 р., було затверджено нову назву організації - Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Завдання МКЧХ - надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху - гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність.
В царській Росії товариство Червоного Хреста було створено в травні 1867 р. під назвою «Товариство опіки поранених і хворих воїнів»; в 1918 р. воно було перетворене на Пролетарський Червоний Хрест; в 1925 р. був утворений Союз Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця СРСР.
Сьогодні Червоний Хрест працює у 176 країнах світу.





9 травня, вівторок

День Перемоги

Війна завжди починається раптово
Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найдорожча - Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити ...
У Берлінській операції, в 1945 році, було залучено понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків. Втрати виявилися величезними: за добу Червона Армія втрачала, за офіційними даними, понад 15 тисяч солдатів і офіцерів. Усього радянські війська в Берлінській операції втратили 352 тисячі чоловік, у тому числі 78 тисяч чоловік загиблими.
В ході операції широко використовувалися танки в місті. В подібних умовах вони не могли застосувати широкий маневр і ставали зручною мішенню для протитанкових засобів німців. Це також призвело до великих втрат: за два тижні боїв Червона Армія втратила третину танків і САУ, які брали участь у Берлінській операції, що склало 1997 одиниць. Також було втрачено 2108 гармат і мінометів і 917 бойових літаків. В результаті радянські війська повністю розгромили 70 піхотних, 12 танкових і 11 моторизованих дивізій супротивника, взяли в полон близько 480 тисяч осіб.
9 травня 1945 на Центральний аеродром імені Фрунзе приземлився літак «Лі-2» з екіпажем А. І. Семенкова, що доставив в Москву акт про капітуляцію фашистської Німеччини. А 24 червня на Червоній площі відбувся Парад Перемоги. Командував парадом Рокоссовський, приймав парад - Жуков.
На параді урочистим маршем пройшли зведені полки фронтів у такому порядку: Карельського, Ленінградського, 1-го Прибалтійського, 3-го, 2-го і 1-го Білоруських, 1-го, 4-го, 2-го і 3-го Українських , зведений полк Військово-Морського Флоту. У складі полку 1-го Білоруського фронту особливою колоною пройшли представники Війська Польського. Попереду зведених полків фронтів йшли командувачі фронтами і арміями, Герої Радянського Союзу несли прапори прославлених частин і з’єднань. Парад завершився маршем 200 прапороносців, які кидали прапори переможених німецьких військ на поміст біля підніжжя Мавзолею.
День Перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні був і залишається одним з найбільш шанованих свят у країнах колишнього Радянського Союзу. Перемога над фашистським безумством дісталася нам і всьому світу дуже дорогою ціною. Ні хто не забутий, ніщо не забуто. І ми будемо пам’ятати про це.
День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги). Відзначається згідно Закону України № 315-VIII від 9 квітня 2015 р.








12 ТРАВНЯ 2017 РОКУ.

ПІДСУМКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ 

ОЛІМПІАЛИ

"КРОК ДО ЗНАНЬ"





ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!
















13 травня, субота

Всесвітній день мігруючих птахів

Всесвітній день мігруючих птахів відзначається як правило два дні, починаючи з другої суботи травня
Один з найдовших перельотів без зупинки здійснюють грицики малі з Аляски, його довжина близько 7 тисяч км.
Бути вільним, як птах в небі - мрія і прагнення безлічі людей. Хтось тільки на шляху до цього, а для когось це вже не питання, адже справжня свобода, вона ніколи не покидає нас. Вона супроводжує нас всюди і знаходиться всередині нашого серця, як знаходиться і всередині серця цих унікальних представників усього пернатого світу.
Всесвітній день, присвячений мигрирующим, або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Відзначається як правило два дні, починаючи з другої суботи травня.
До 2006-го року, за даними проекту DilovaMova.com, цей день вже активно відзначався в Північній Америці і був ініціативою 1993-го року, втіленою орнітологами лабораторії Корнелла, Сполучені Штати Америки, але проблеми мігруючих птахів виникли далеко не сьогодні і не там, вже тим більше не в кінці минулого століття. Назріваючі проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя, про що свідчить підписана в 1906-му році Міжнародна конвенція з охорони птахів і наступний за нею «Міжнародний договір про перелітних птахів», ратифікований у 1918-му році. Звичайно ж проблема не зникла сама собою. Більш того, неспокійний час і проблеми свобод самої людини, перекрили в цьому плані самі добрі ініціативи. Будемо сподіватися, що цього разу нам всім і спільно, вдасться встановити чітку позитивну тенденцію у цьому питанні і наші пернаті друзі відчують позитивний рух. Нагадаємо, що 1-го квітня також відзначається «Міжнародний день птахів», присвячений подіям прийняття тієї першої Міжнародної конвенції з охорони птахів в 1906-му році.
Всі заходи, що організовуються для проведення Всесвітнього дня мігруючих птахів, об’єднані спільною темою, наприклад, тема 2017 року «Мігруючі птахи: їх майбутнє - наше майбутнє». Передбачається розширити розуміння на тему «Сталий розвиток для живої природи і людей». Сама кампанія координується секретаріатами Конвенції мігруючих видів птахів (UNEP / CMS) та Угодою про охорону африканських євразійських мігруючих водно-болотних птахів (UNEP / AEWA).
А зараз: з Днем мігруючих і перелітних птахів!
В 2017 році Всесвітній день мігруючих птахів припадає на 13 травня.




14 травня, неділя

День матері в Україні

В Україні - цей день відзначається у другу неділю травня
У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.
Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
В 2017 році День матері в Україні припадає на 14 травня.





15 травня, понеділок

Міжнародний день захисту клімату

Міжнародний день захисту клімату - 15 травня
За підрахунками вчених на Землі відбувається близько 760 гроз щогодини. До речі, не дивлячись на широко поширену думку, блискавка йде все ж із землі вгору, а не з неба вниз, а дощ навіть містить вітамін B12. Щороку близько 10 мільйонів тонн азоту утворюють на Землі саме грози.
Вологе повітря утримує тепло краще, ніж сухе, тому у вологих тропіках буває спекотніше, ніж в засушливих пустелях.
У конференції, що пройшла в грудні 2007 року на острові Балі, організатором якої виступив уряд Індонезії, взяли участь представники більше 190 країн, спостерігачі від міжурядових та неурядових організацій та представники засобів масової інформації.
15 грудня 2007 була прийнята "Балійська дорожня карта" про початок переговорів щодо нової угоди. А незадовго до цього здавалося, що всі зусилля марні… Неможливість досягти угоди, постійні суперечки, загроза вето і перенесення засідань довели до сліз виконавчого секретаря Рамкової конвенції Іво де Бура.
«Кожен має бути готовий до того, щоб піти на компроміс, в ім’я поваги і до інших, в ім’я порозуміння», - зазначив генсек ООН Пан Гі Мун.
Груднева конференція 2007 року стала кульмінаційним моментом, завершальним історичним дванадцятимісячним періодом переговорів з проблеми зміни клімату.
Було підписано міжнародне комюніке, що закликає світових лідерів розробити політику та вжити заходів, що дозволяють торгово-промисловому сектору знизити емісію вуглекислого газу, і пом’якшити кліматичні зміни.
Сучасна наука не дає точних відповідей щодо можливості і термінів настання різких і катастрофічних змін клімату в разі подальшого підвищення температури. Однак своєчасна і активна діяльність з пом’якшення наслідків зміни клімату, що істотно знизить витрати, пов’язані з процесом адаптації.





15 травня, понеділок

Міжнародний день сім’ї

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей
Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.
Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.





17 ТРАВНЯ 2017 РОКУ.
Учитель Року 2017.
ПІДСУМКИ.


От
Колосок для вчителів!

Кому:
1977m2@rambler.ru
Учитель Року 2017
kolosok.org.ua Конкурс Колосок
Лист не відображається правильно?
Перегляньте його у Вашому браузері
Шановні колеги!
Лист Міністерства освіти і науки про підсумки II Всеукраїнського Інтернет конкурсу „УЧИТЕЛЬ РОКУ-2017” за версією науково-популярного природничого журналу „КОЛОСОК” Ви можете переглянути на нашому сайті за посиланнямhttp://kolosok.org.ua/teachertest-practice/lysty_mo/ .

Сертифікати Ви можете роздрукувати на нашому сайтіwww.kolosok.org.ua/teachertest-results/

Якщо робота учасника другого туру обрана редакцією для публікації у журналі „КОЛОСОК” або газеті „КОЛОСОЧОК”, до Вас звернуться з видавництва, і Ви отримаєте авторські примірники.

Про нагородження фіналістів ми повідомимо додатково на електронні адреси, вказані ними під час реєстрації.

Дякуємо всім за участь!

З повагою, Дарія Біда






This email was sent to 1977m2@rambler.ru
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Kolosok · Gorodotska 85 · Lviv 79016 · Ukraine

Email Marketing Powered by MailChimp








18 травня, четвер

День вишиванки

День вишиванки
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.
В 2017 році День вишиванки припадає на 18 травня.






19 травня, п’ятниця

День боротьби з гепатитом

Вірус гепатита
Перший Всесвітній День боротьби з гепатитом був ініційований у 2008 році. Ініціатором проведення Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом виступив Світовий Альянс з проблем гепатиту або World Hepatitis Alliance. Щорічні заходи, присвячені Міжнародному Дню боротьби з гепатитом проводяться 19 травня. Мета цих заходів - підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С.
Згодом, в 2010-му році, на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, цей інформаційний та пам’ятний День, за даними проекту DilovaMova.com, було вирішено встановити і відзначати щорічно 28-го липня.
Статистика невблаганна - в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький. Вірусні гепатити - це група дуже розповсюджених небезпечних захворювань, що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавий вбивця». Саме гепатит є основною причиною цирозу і раку печінки.
На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися і про це треба говорити!






19 ТРАВНЯ 2017 РОКУ.

ФЕСТИВАЛЬ ДОСЯГНЕНЬ.


















 НОМІНАЦІЯ 
"КРАЩІ ПРИРОДОЗНАВЦІ"


























ВЧИТЕЛІ 

КАФЕДРИ ПРИРОДНИЧИХ НАУК.





ПОДЯКА ЛАУРЕАТАМ
"ФЕСТИВАЛЮ ДОСЯГНЕНЬ - 2017"




20 травня, субота

Всесвітній день метролога

День метролога
З того часу як у людини з’явилися перші звивини в півкулях мозку (психіка), вона стала постійно стикатися з вимірами (це вже метрологія), що цікаво, права півкуля (емоції) завжди намагалася домінувати над лівою (логіка).
Всесвітній день метролога вибрано в ознаменування підписання 20 травня 1875 в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції знаменитої «Метричної Конвенції».
Хто ж такі метрологи? Чим займаються? Деякі плутають їх з метеорологами.
Тим часом, метрологія зародилася в далекій давнині і по словотворенню означає «наука про виміри». Метрологія проникає в усі науки і дисципліни, які мають справу з вимірюваннями і є для них єдиною наукою.
Засновником метрології для багатьох слов’ян є Д. І. Менделєєв.
Основні поняття, якими оперує метрологія, наступні: вимірювання, засіб вимірювань, метрологія, методики виконання вимірювань.
Першим метрологічним законодавчим нормативним документом, відомим з історії людства, наприклад, в стародавньому Ізраїлі, можна вважати Старий Заповіт. "Не будете чинити кривди в суді, у мірі, у вазі та в мірі рідини. Вага вірна, тягарці вірні, ефа вірна, гін вірний буде в вас ...", - така вимога диктується в одній з книг П’ятикнижжя - Левіті (глава 19 , вірші 35-36).
У давнину дуже часто в якості мір довжини застосовували ширину зерна, наприклад, ячмінного. Також товщину волоса верблюда або мула. У арабів в VIII- IX ст. ячмінне зерно прирівнювалося до шести одиниць верблюжого волосся.
Актом англійського короля Едуарда I дюйм визначався як "три сухих круглих ячмінних зерна". Ячмінні зерна або зерна пшениці, а іноді і плодів дерев, використовували в якості вихідної міри ваги, про що свідчить, наприклад, найменування міри "гран" - зерно.
Метр вперше був визначений як одна десяти мільйонна частина чверті Паризького меридіана.
Морський вузол, наприклад, раніше визначали на ходу. У море скидали канат з рівномірно зав’язаними по всій довжині вузлами. Чим більше вузлів пройде за одиницю часу тим більше швидкість судна.
Стручок ріжкового дерева, насіння якого служили мірою маси, є і зараз одиницею виміру маси і об’єму, а також міра чистоти золота або відомий нам "карат".



20 травня, субота

Всесвітній день травматолога

День травматолога
Незважаючи на той факт, що в середньому людські ребра за рік роблять близько 5 мільйонів рухів, тільки для травматолога не секрет, що ключиця є кісткою, котра найбільш часто ламається.
Велика гомілкова кістка одна з найміцніших, вона здатна витримувати навантаження до 1,5 тонн, тобто міцніше бетону.
З найбільшою довжиною в людському скелеті є стегнова кістка. Її довжина, як правило складає 27,5% від загального росту людини, а найменшою (3 - 4 мм) є кістка стремено, розташована в середньому вусі.
Людські кістки постійно оновлюються приблизно кожні 7 років. У дитячому віці кістки ще залишаються м’якими і гнучкими. Дуже важливо стежити за тим, наскільки правильно розвивається скелет дитини!
Традиційно своє професійне свято «Всесвітній день травматолога» лікарі травматології відзначають 20 травня. Травматологія, суть хірургія ушкоджень, прародителька всіх хірургічних спеціальностей, отримала свій розвиток в результаті неминучості травм та поранень у всі часи і народи. Лікарі травматології кожен день стикаються з безліччю найрізноманітніших травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність.
У цей святковий день ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів травматологів та бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного щастя і більше посмішок, тому що коли ви посміхаєтеся кому-небудь, людина обов’язково посміхнеться вам у відповідь!




20 травня, субота

День Європи в Україні

День Європи в Україні
З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
В 2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня.




20 травня, субота

День науки в Україні

День науки
Вчені з університету Мічігану США з’ясували, що більшість тварин вдається до самолікування. Горобці, наприклад, приносять в своє гніздо недопалки, щоб захиститися від кліщів, метелики Монархи відкладають яйця на молочай, що захищає яйця від паразитів, а лісові мурахи використовують смолу, щоб запобігти зростанню мікроорганізмів в колонії. Раніше було відомо, що тільки шимпанзе здатні до самолікування. Це відкриття дає привід вести більш ретельні спостереження за тваринами, так як це може привести до відкриття нових ліків.
Чи рухає наука прогрес? Безперечно, принаймні активно сприяє цьому руху. Багато вчених невиправні романтики. Їх часто зовсім не цікавить, скільки часу і сил буде покладено на те чи інше наукове дослідження. Вони готові працювати понаднормово. Їх захоплює сам процес, а відкриття, яке той або інший звичайний учений може зробити, зовсім не зупиняє їх. Навпаки, це стає прекрасним приводом відпочити, усвідомлюючи щось нове, зібратися з силам і приступити до наступних, ще не досліджених кроків.
День, в який вся українська наукова середа знаходить для себе час на свято має давні традиції. Вчені теж вміють відпочивати. Професійне свято наукового середовища, за даними проекту DilovaMova.com, було засновано ще за часів Радянського Союзу. Тоді воно відзначалося в третю неділю квітня і було приурочено часу знаменитих нарисів плану науково-технічних робіт, складених В. І. Леніним. З розпадом цього утворення День науки благополучно перекочував до національних календарів нових суверенних держав.
Так, у Російській Федерації цей день був прив’язаний до дати заснування першої Російської академії наук, яка була заснована за височайшим повелінням государя-імператора Петра I. За новим стилем це сталося 8-го лютого, а рік 1724-й від Різдва Христового. У незалежній Україні «На підтрімку ініціатіві відоміх вчених, наукових установ, а кож професійніх спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України і відзначається у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичним назвою - «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.
Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки. НАН України - Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих процюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.
Вчені вміють відпочивати. У їхнє професійне свято ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх вчених і наукових співробітників. Здоров’я Вам і нових досягнень! Успіхів у роботі і щастя в особистому житті! Зі святом Вас, дорогі вчені мужі і вчені дами!
В 2017 році День науки в Україні припадає на 20 травня.




21 травня, неділя

День пам’яті померлих від СНІДу

Мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ
За даними ВОЗ, наприклад, в 2015 році 36,7 мільйона людей були інфіковані ВІЛ і 1,8 мільйона з них - діти. Переважна більшість людей з ВІЛ живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За оцінками, 2,1 мільйона людей в світі набули ВІЛ-інфекцію в цьому році. На сьогоднішній день мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ, з них 1,1 мільйона в 2015 році.
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.
Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.
У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.
В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.
Станом на середину 2016 року 18,2 мільйона людей в світі отримували АРТ, тобто 46% з 36,7 мільйона осіб з ВІЛ.
В 2017 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 21 травня.




22 травня, понеділок

Міжнародний день біологічного різноманіття

Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися
Цікаві факти про жаб: жаби - це амфібії, що населяють практично всі частини світу. Вони живуть всюди - в водоймах або болотах, на землі, навіть на глибині декількох метрів в твердому шарі глини, на деревах. Найбільший представник жаб’ячого світу - жаба-Голіаф (Conraua goliath). Ця гігантська жаба може важити більше трьох кілограмів, її довжина становить близько 90см. Найменші жаби, що живуть на Кубі, мають довжину тіла від 8,5 мм до 12 мм, одна з них цілком може поміститися на нігті вашого мізинця.
Двадцять другого травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності.
Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
Втрата та фрагментація природного середовища;
Конкуренція з боку інвазивних видів;
Забруднення навколишнього середовища;
Глобальні кліматичні зміни;
Опустелювання;
Зростання населення і надмірне споживання;
Безрозсудне використання природних ресурсів.
Багато з цих факторів є результатом діяльності людей.
Нагадаємо, що Міжнародний день біологічного різноманіття відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /55/201 від 08.02.2001 року.





22 ТРАВНЯ 2017 РОКУ.
«VII Международная олимпиада для учителей «Искусство воспитания»». 
Итоги и результаты.

ЦРТ «Мега-Талант»
Кому:
1977m2@rambler.ru
«VII Международная олимпиада для учителей «Искусство воспитания»». Итоги и результаты
Войти в личный кабинет

Здравствуйте, Плясецька Яна!

Благодаря Вам в Вашей школе прошло мероприятие «VII Международная олимпиада для учителей «Искусство воспитания»». Мы надеемся, что все участники получили удовольствие от мероприятия.

Вы уже можете ознакомиться с итогами мероприятия. А для того, чтобы получить наградные материалы перейдите в свою «заявку».

Ваше мнение очень важно не только для нас, но и для посетителей нашего сайта. Оставьте отзыв, поделившись впечатлениями о проведенном мероприятии или работе сайта.

Надеемся, что наше сотрудничество станет традицией. Мы всегда готовы помочь Вам организовать конкурс, олимпиаду или турнир.
ИТОГИ МЕРОПРИЯТИЯ
Вы можете отписаться от уведомлений в своем личном кабинете.
Нажмите здесь, чтобыОтветить,Ответить всемилиПереслать


Заявка #241977 на 1 участника(ов)


Заявка № 241977 Оплачена Квитанция об оплате
МЕРОПРИЯТИЕ
VII Международная олимпиада для учителей «Искусство воспитания»
СТАТУС
Мероприятие завершено
КОЛ-ВО УЧАСТНИКОВ
1



КУРАТОР
Плясецька Яна Сергіївна
ОУ
Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №65
 Скачать задания.ZIP
Работы участников
ФИО
КАТЕГОРИЯ
БАЛЛЫ
НАГРАДЫ

Плясецька Яна Сергіївна
Учителя
28

Правильные ответы
Учителя
В
В
Г
А
В
АБ
Б
Г
В
А
Б
Г
АГ
Б
Б

Комментариев нет:

Отправить комментарий