1 квітня, субота
1 квітня – День Сміху!
Чому, коли сам себе лоскочешь - не лоскотно? Лоскіт викликає подразнення дотикових рецепторів на шкірі. Їх чутливість контролюється спинним і головним мозком. Якщо роздратування викликано дотиком інший частини власного тіла, про який мозку повідомляють рецептори доторкнувшийся частини, мозок притупляє чутливість рецепторів, не допускаючи виникнення лоскоту. Цей механізм дозволяє уникати «помилкової тривоги» при виконанні головної функції лоскоту - оповіщення про присутність на шкірі сторонніх істот, які можуть виявитися паразитами.
Правда в тому, що сміх буває різний і є люди, які зовсім воліють уникати подібного вираження почуттів і емоцій. Причина проста - обтяжливе інформаційне поле постійно намагається підвести нас до одного і того ж питання: «А чому радіти?». І тим не менше, навіть у самій наймудрішій Книзі всіх часів і народів, у Святому Письмі, в першому посланні до Солунян, є такі слова: «Завжди радійте.».
У міжнародному календарі здавна, ще з XVI-го - XVII-го століття прописався один специфічний і популярний у всьому світі святковий день, який відзначається 1-го квітня - День сміху або ж День жартів і розіграшів. Не будемо заглиблюватися в історичні корені цього особливого дня, але скажемо: хороший жарт – справжній і потужний інструмент радості. Відомо, що радість не завжди викликає посмішку, хоча є і не згодні з таким твердженням. Справедливіше можна було б вказати на те, що радість не завжди викликає сміх, а частіше все-таки саме це і переслідує. Який жарт хороший? Який поганий? Чому? Навіщо все це взагалі треба?
Сакраментальні питання, на які проект DilovaMova.com дає відомі всім сакраментальні відповіді. Хороший жарт - це така штука, яка змушує нас з вами сміятися над самими собою. Він здатний викликати абсолютно щирі і справжні почуття і емоції, про які, на жаль ми можемо підзабувати в повсякденній суєті, але завдяки яким ми отримуємо унікальну розрядку і потім справжнє відчуття спокою й умиротворення. Це прямий позитив. Навпаки - жарт поганий. Він тільки напружує і ми всім радимо уникати подібних жартів, хоча б з міркування елементарного дотримання техніки безпеки. Не вилазь - а то ... Загалом, є ціла безліч порад з цього приводу. Ми ж скажемо що хороший жарт цілком може бути складною і заплутаною історією, але нехай це вас не лякає. Якщо у вас раптом виникло гостре бажання пожартувати по хорошому - подумайте про наслідки, це ніколи не зайве заняття. Добре все сплануйте і переконайтеся в тому, що все йде не за планом - це явна ознака того, що назріває щось, від чого і вам щось перепаде. Пам’ятайте, що серед нас є люди, у яких цілком може проявитися несподіваний талант пожартувати в саме яблучко, да без попередньої підготовки, а найголовніше - до місця і до часу - не виключайте себе з їх числа.
Так, сміється той - хто сміється останнім, і нехай цим останнім сьогодні опинитеся саме Ви. Зі святом Вас і всіх благ!
1 квітня, субота
Міжнародний день птахів (День орнітолога)
На січень 2017 року, за даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів (всього 20 344 підвидів), а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання.
А Ви знали, що єдиний в світі птах, у якої взагалі немає крил, це Ківі. Він живе в Новій Зеландії.
Температура тіла птахів на 7-8 градусів вище, ніж у людини, а серце птаха б’ється близько 400 разів на хвилину. Це під час відпочинку. І близько 1000 ударів в хвилину під час польоту! У польоті птахи здатні розвивати швидкість понад 320 км / год, наприклад це робить сокіл сапсан під час полювання. А ще вони дуже швидко бігають. Знаменитий страус розгоняється до 60 км / год. Деякі види птахів - прекрасні плавці, а самим «розумним» птахом можна назвати звичайного горобця. На 100 грам маси його тіла приходиться 4,37 грамів мозку. Для порівняння: у коня - 0,1 грама мозку на кілограм маси, а у крокодила - не більш 0,007 г / кг.
Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року 1 квітня, після підписання та набуття чинності «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві», до якої, наприклад, Радянський Союз приєднався в 1927 році.
«Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних в сільському господарстві» була підписана 19 березня 1902 року. Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року і стала першою міжнародною конвенцією в області захисту навколишнього середовища.
У 1918 році новий революційний уряд колишньої Російської Імперії поспішив приєднатися до цього поважного документу, підписавши «Міжнародний договір про перелітних птахів». Це було важливо і для того, щоб продемонструвати і зміцнити свою хитку легітимність в очах світової спільноти і було сприйнято позитивно.8 жовтня 1950 року на зміну документу 1902 року в Парижі було підписано «Міжнародну конвенцію про охорону птахів». На відміну від попереднього документа, конвенція розглядала вже всі види птахів, а не тільки корисні для сільського господарства.
За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, гоголятники та інші «пташині будиночки».
В якійсь мірі це є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не їм знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них. Хто краще знає птахів, ніж орнітолог? Деякі видання та громадськість виступили з ініціативою відзначати професійне свято орнітологів в цей день. Проект DilovaMova.com приєднується до цієї ініціативи.
Тому, хай поки що і не офіційно, але ми вітаємо всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним днем птахів!
Успіхів вам і всім нашим пернатим!
З Днем птахів!
2 квітня, неділя
Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм
Попереджений, - в більшості випадків означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.
Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначаючийся тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.
Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби, за даними проекту DilovaMova.com, з’явилося не так давно. У минулому сторіччі, в 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.
Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.
Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.
2 квітня, неділя
День геолога
Енергія радіоактивного розпаду ізотопів 235U, 238U, 232Th і 40K дає не менше половини тепла Землі. Уран, торій, калій зосереджені, головним чином, в континентальній корі. Приблизно 1,8 млрд років тому в Африці діяв природний ядерний реактор «Окло».
Аль-Біруні (973-1048 н. е.) був одним з перших мусульманських геологів, чиї роботи містять найбільш ранній опис геології Індії. Деякі сучасні вчені, наприклад, Філдінг Х. Гаррісон, вважають, що сучасна геологія почалася в середньовічному ісламському світі.
Більшу частину XIX століття геологія оберталася навколо питання про найбільш точний вік нашої планети. Оцінки варіювалися від 100 000 до кількох мільярдів років. Найзначнішим досягненням геології в XX столітті був розвиток теорії тектоніки плит. В 1956 році радіометричне датування дозволило визначити вік Землі від 2 до 4,5 мільярдів років.
Слово «геологія» за деякими джерелами вперше було використано Уліссом Альдрованди в 1603 році. Потім в 1778 році французом Жан Андре Делюком, а як закріплений термін в 1779 році Орасіо Бенедиктом де Соссюр. Слова терміна походять від грецького і означають «Вчення про Землю». Однак згідно іншого джерела, слово «Геологія» вперше використав норвезький священик і вчений Міккель Педерсон Есхолт (1600-1699). Він вперше використав цей термін у своїй книзі під назвою Geologica Norvegica (1657).
День геолога був встановлений в ознаменування заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни Указом Президіуму Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 року.
Відзначається щорічно в першу неділю квітня.
Ініціатором звернення в Президіум Верховної Ради СРСР виступила група видатних радянських геологів на чолі з академіком А. Л. Яншиним. А приводом для звернення послугувало відкриття у 1966 році перших родовищ Західно-Сибирської нафтогазоносної провінції.
В Україні День геолога закріплений відповідним Указом Президента України від 7 лютого 1995 року № 110/95 і святкується щорічно так само, в першу неділю квітня.
Геологам відомо, що наприклад, поточні кліматичні зміни (потепління на 1 градус за Цельсієм за сторіччя) є лише невеликою флуктуацией на тлі кліматичних змін в геологічному минулому. На Землі неодноразово були набагато тепліші і істотно більш холодні, ніж зараз, періоди часу.
В 2017 році День геолога припадає на 2 квітня.
2 квітня, неділя
Міжнародний день дитячої книги
Багіра, чорна пантера з казки про Мауглі, в англійському оригінальному варіанті - чоловічої статі, це «він», а американські діти впевнені, що історія Еллі, Опудала, Залізного Дроворуба і Сміливого Лева закінчується з відльотом Гудвіна додому і поверненням Еллі в Канзас.
Цікаво, що свою першу книгу «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінг закінчила в 1995 році. Літературний агент, який погодився її представляти, посилав рукопис у 12 видавництв, але всюди її відхилили. Тільки через рік рукопис був прийнятий маленьким лондонським видавництвом Bloomsbury, хоча його головний редактор навіть після схвалення книги був упевнений, що Роулінг не заробить багато на дитячих книгах, і радив ій знайти постійну роботу.
Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.
Починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.
Кожного року одна з національних секцій IBBУ виступає спонсором цього чудового свята.
Традиційно ця секція запрошує популярного письменника написати Посланння дітям всього світу і відомого художника для створення до Міжнародного дня дитячої книги свого оригінального плакату.
Для довідки: Ганс Християн Андерсен народився 2 квітня 1805 року в маленькому містечку Оденсе, розташованому на одному з датських острівців - Фіонсе. Він був неперевершеним казкарем, проте Андерсен не писав тільки для дітей. Він хотів, щоб його казки читали і дорослі. Ганс Християн Андерсен злився, коли його називали дитячим казкарем і говорив, що пише казки як для дітей, так і для дорослих. З цієї ж причини він наказав, щоб на його пам’ятнику, де спочатку казкаря повинні були оточувати діти, не було жодної дитини.
Нещодавно в Данії була виявлена невідома досі казка Андерсена під назвою «Сальна свічка». Рукопис був знайдений серед паперів в архіві датського міста Оденсе місцевим істориком. Фахівці підтвердили справжність роботи, яка, можливо, була написана відомим казкарем ще в шкільні роки.
Всім відомо, що за радянських часів було дуже складно отримати доступ до релігійної літератури в СРСР. Корній Чуковський в 1960-х роках запросив дозвіл на випуск біблійних переказів, адаптованих для дітей відомими письменниками та літераторами під своєю редакцією. Проект дозволили із застереженням: у книзі не повинні згадуватися Бог та євреї, тому для Бога придумали псевдонім «Чарівник Яхве». Незважаючи на це, весь тираж книги «Вавилонська вежа та інші стародавні легенди», випущеної видавництвом «Дитяча література» в 1968 році, було знищено, а заново надрукували книгу тільки в 1990 році.
1-2 КВІТНЯ 2017РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛЯ
ГЕОГРАФІЇ ТА ЕКОНОМІКИ
РОЗСОХАЧ С.О.
ПРОТОКОЛ № 4
ВЧИТЕЛІВ
ПРИРОДНИЧИХ НАУК
ВІД 3 КВІТНЯ 2017 РОКУ
ФОТОЗВІТ ПРОВЕДЕННЯ
Засідання методичного об’єднання
від 03.04.2017 р.
Присутні: 4
Відсутні: 0
3 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
МО ГЕОГРАФІЯ.
4 квітня, вівторок
Міжнародний День бродячих тварин
4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі.
Собаки і кішки повинні мати дома. Але бродячі собаки і бездомні коти не з’являються самі по собі.
Вони ведуть іноді вельми тяжкі та нещасні життя на вулицях. Вони часто просто вмирають, страждають від сильної спеки, холоду або хвороб. Дуже часто, вони переслідуються жорстокими людьми.
Ми, як люди, які піклуються про тварин, можемо зробити щось, щоб полегшити становище бродячих тварин.
4 квітня ця Всесвітній День бродячих тварин. Він ініційований щоб показати співчуття, турботу, а також вжити заходів для бродячих тварин по всій нашій планеті.
Що можна зробити вже зараз? Наприклад, підтримати цей День розповівши про нього тим, кого ви знаєте або поселити бездомного собаку. Чи є у вас по близькості притулок для тварин? Чи можете ви допомогти людям, які займаються допомогою таким тваринам? Підтримка організацій, які працюють з бездомними тваринами може бути зовсім не зайвою.
Погодуйте бездомну тварину :)
5 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
МО ЕКОНОМІКИ.
5 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
МАЙСТЕР-КЛАС
З ОСНОВ ЗДОРОВ'Я
ПОЧАТОК о 14-00.
УЧАСТЬ У МАЙСТЕР -КЛАСІ
ВЧИТЕЛІВ
З ОСНОВ ЗДОРОВ'Я
ЗЗШ № 65
КУЦ ВІКТОРІЇ ВОЛОДИМИРІВНИ
ТА
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.
ТЕМА МАЙСТЕР-КЛАСУ:
"Впровадження технологій розвитку критичного мислення на уроках основ здоров’я"
План
проведення
майстер-класу
Візитна картка освітнього закладу
Ситенко Н.Ю. директор ЗГ № 107
Формування критичного мислення на уроках основ здоров’я.
Кравцова В.Т. методист НМЦ
Майстер-клас:
Розвиток критичного мислення на уроках основ здоров'я в середній ланці.
Дук Н.О. вчитель основ здоров’я ЗГ № 107
Практична частина (робота в групах).
Кравцова В.Т. методист НМЦ
ФОТОЗВІТ
ПРОХОДЖЕННЯ
МАЙСТЕР-КЛАСУ.
Візитна картка
освітнього закладу
Ситенко Н.Ю.
директор ЗГ № 107
Формування
критичного мислення
на уроках основ здоров’я.
Кравцова В.Т.
методист НМЦ
Майстер-клас:
Розвиток критичного мислення на
уроках основ здоров'я
в середній ланці.
Дук Н.О.
вчитель основ здоров’я
ЗГ № 107
Практична частина
(робота в групах).
Кравцова В.Т.
методист НМЦ
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГРУПИ
ОБГОВОРЕННЯ В ГРУПАХ ЗАВДАНЬ
ТА СКЛАДАННЯ
ПРОЕКТІВ ТА СЕНКАНІВ
ПРЕДСТАВЛЕННЯ
ГРУПАМИ
ПІДСУМКІВ
СВОЄЇ РОБОТИ
7 квітня, п’ятниця
Всесвітній день здоров’я
У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.
Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію, за даними проекту DilovaMova.com, з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято. До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.
Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.
Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!
7 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ
Вебінар в рамках
онлайн-проекту
Видавництва "Ранок".
«Інтерактивна школа творчого вчителя».
13-00 – 14-00
ТЕМА ВЕБІНАРУ:
Біологія.
7 клас.
ПРОБЛЕМНИЙ МЕТОД ВИКЛАДАННЯ БІОЛОГІЇ НА ПРИКЛАДІ 7 КЛАСУ.
Cпікер:
Задорожний Костянтин Миколайович.
УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ-148 .
7 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ
Вебінар в рамках
онлайн-проекту
Видавництва "Ранок".
«Інтерактивна школа творчого вчителя».
14-00 – 15-00
ТЕМА ВЕБІНАРУ:
Хімія.
7 клас.
Формування
ключових компетентностей
на уроках хімії
у 7 класі
на прикладі теми
"Вода"
Cпікер:
ГРИГОРОВИЧ
ОЛЕКСІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ
УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ- 98 .
7 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ
7 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
Вебінар в рамках
онлайн-проекту
Видавництва "Ранок".
«Інтерактивна школа творчого вчителя».
14-00 – 15-00
ТЕМА ВЕБІНАРУ:
Хімія.
8 клас.
Формування ключових компетентностей
на уроках хімії
у 8 класі
на прикладі теми
"Основні класи неорганічних сполук"
Cпікер:
Григорович Олексій Владиславович
УЧАСНИКІВ ВЕБІНАРУ- 98 .
8 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛЯ
БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.
КОНКУРС УЧИТЕЛЬСКИХ ПРЕЗЕНТАЦИЙ.
"МОИ УРОКИ С НЕТЕРПЕНИЕМ"
9 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛЯ
БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.
КОНКУРС ДЛЯ УЧИТЕЛЕЙ.
10 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
ВНИМАНИЮ ПЕДАГОГОВ!
конкурс для педагогов
12 квітня, середа
Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)
У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.
Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?
12 квітня, середа
День працівників ракетно-космічної галузі України
Перша екзопланета системи Kepler-452b, що обертається навколо зірки, схожої на наше Сонце, була виявлена в 1995 році. Вона на 60% більша ніж Земля за розміром, по масі в п’ять разів більше. На 10% більше отримує тепла від своєї зірки, ніж Земля від Сонця. Це не шкодить планеті блягодаря її масивності і досить відкритою поверхні води. Рік на ній триває 385 днів. Відстань до цієї планети від нас становить 1,4 тисячі світлових років.
Нещодавно відкрита зірка TRAPPIST-1, що знаходиться в 40 світлових років від нас, в сузір’ї Водолія, має відразу сім аналогів Землі, причому три з них знаходяться в центрі так званої "зони життя" і можуть бути з водою і атмосферою, як йдеться в статті , опублікованій в журналі Nature.
Всі планети за розміром схожі на Землю - їх радіус становить від 0,7 до 1,08 радіуса нашої планети, а маса - від 0,41 до 1,38. Відповідно, їх щільність дорівнює земній або трохи нижче, що говорить про їх кам’янисту природу або про те, що вони є планетами-океанами. На відміну від нашої планети, ці планети обертаються по дуже щільній орбіті навколо TRAPPIST-1. Рік на них триває від півтора дня до приблизно двох тижнів. Достовірні відомості по життя на найбільш відповідной для цього планети f можливо будуть отримані вже в межах поточного десятиліття.
Космонавтика продовжує жити. Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно Указу Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року, «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…». Дата свята - 12 квітня. У цей день відзначається Міжнародний день польоту людини в космос (Міжнародний день космонавтики).
Вітаємо всіх працівників ракетно-космічної галузі України!
12 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
Вчителям: до відома
http://ru.osvita.ua/school/55339/
--
чомова светлана
--
чомова светлана
Пятница, 14 апреля
RU | Українською
Osvita.ua Среднее образование Что нужно знать, прежде чем стать учителем
Учить в Украине - это благородная и, по сути, меценатская профессия, которая требует готовности ко всему |
Что нужно знать, прежде чем стать учителем
Вирішили стати вчителем та змінити світ на краще? Кандидат педагогічних наук Юрій Коноваленко підготував низку порад, до чого треба бути готовим у цій вкрай не простій професії.
Навчати інших в Україні - це справді благородна і, по суті, меценатська професія. Але дуже мало людей можуть об’єктивно оцінити ту працю і ті жертви, на які йдуть люди, що обрали професію вчителя. Але багато молоді, яка все ж вирішила стати вчителями, усвідомлюючи всі складнощі цієї професії, до кінця не знає, що на неї чекатиме в майбутньому. Тож, що потрібно знати, перш ніж стати вчителем.
Потрібно вміти брати і виконувати зобов'язання.
Години, які ви щодня проводитимете в школі з учнями згідно з законодавством - це тільки уроки. А тепер рахуйте далі: всі плани уроків, перевірка зошитів, підготовка до шкільних заходів. Все це буде виконуватись у ваш особистий час. Не кажучи вже про те, що постійно треба вдосконалюватись. Тобто: нормативні курси підвищення кваліфікації супроводжуватимуть вас протягом всієї кар'єри. Це вже за межами школи також у ваш позаурочний час.
Батьки учнів можуть бути нестерпними.
На жаль, тут ви не прочитаєте, як бути з такими батьками. Та час від часу ви все ж будете стикатися з такими батьками, які просто не любитимуть або вас особисто, або методів, які ви застосовуєте. І, повірте, це може бути надзвичайно напруженим і виснажливим, тому завчасно до цього треба бути готовим і тримати власні нерви в тонусі.
Якщо ви не маєте терпіння, у вас обов’язково виникнуть проблеми.
Без різниці, будете ви вчителем в початковій школі чи старшій, вам все одно потрібно мати терпіння. Адже учні знайдуть кожний ваш прихований страх і будуть тиснути цю кнопку.
Потрібно переконатися, що ви справді любите повторювати одні й ті ж речі.
Якщо думка про те, що щось треба повторювати мільйон разів протягом дня обурює вас, то робота в школі не для вас. Адже прислів’я «Повторение - мать учения» в школі досі актуальне і дієве.
Ви повинні здобувати повагу щоденно.
Повага, — це не та якість, яку ви отримаєте, просто зайшовши у клас в ролі вчителя. Повага, — це те, що ви повинні заробити. Одного правильного рішення для цього не існує. Тому вам доведеться постійно демонструвати учням свої найкращі якості, шукати з ними спільну мову, і тільки тоді вони почнуть поважати вас як вчителя.
Потрібно бути готовим до всього.
Ви коли-небудь чули фразу «Очікуйте неочікуване»? Адже у вчительській роботі може трапитись будь-що. Учні можуть захворіти, побитись, втрапити в найнеочікуваніші халепи. І, повірте, ви ніколи не зможете до цього підготуватись. Після кожного такого випадку ви будете думати, що ось, я з цим впорався. І що гірше за це вже нічого не може бути. Та повірте, воно таки може бути.
Потрібно бути готовим витрачати свої власні гроші.
Навіть у найзабезпеченіших школах, де б ви не працювали, вам все одно доведеться витрачати власні кошти. У педагогічних колах більшість сходиться у тому, що мінімум одну зарплату протягом року вчитель витрачає, аби підтримувати себе та свою діяльність на якісному рівні.
Потрібно вміти управляти власним часом.
Будьте готові, що вам доведеться приходити в школу рано чи залишитися допізна, працювати на вихідних. Тож для того, щоб жити нормальним життям, мати кілька вільних годин від стресів та обов’язків, вам доведеться навчитися управляти своїм часом, особливо, якщо у вас є сім'я і ви не хочете мати в ній проблем. Вчіться ефективно управляти часом.
А Інтернет повинен бути вашим найкращим другом.
Інтернет може реально допомогти вашій вчительській кар’єрі. Крім планів уроків, класного керівництва, стратегій навчання, навіть курсів підвищення кваліфікації, ви зможете знайти навчальні блоги, форуми, групи, спільноти, отримати підтримку з боку колег-вчителів. І ще: робота вчителя не закінчується з останнім дзвоником.
Юрий Коноваленко, кандидат педагогических наук.
12 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
МІСЬКИ
ЕКОНОМІЧНІ ІГРИ
У 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
В МЕЖАХ
РЕАЛІЗАЦІЇ
МІСЬКОГО ПРОЕКТУ
"STEM-центр"
УЧАСТЬ КОМАНДИ УЧНІВ
ЗЗШ № 65
У ІІ ТУРІ
МІСЬКОЇ
ЕКОНОМІЧНОЇ ГРИ.
КООРДИНАТОР КОМАНДИ
ВЧИТЕЛЬ ЕКОНОМІКИ
РОЗСОХАЧ С.О.
12 КВІТНЯ 2017 РОКУ.
Вчителям: вивчаємо нормативні документи
Вчителям: вивчаємо нормативні документи
http://ru.osvita.ua/vnz/rating/51741/
--
чомова светлана
--
чомова светлана
Пятница, 14 апреля
RU | Українською
Osvita.ua Высшее образование Рейтинги ВУЗов Консолидированный рейтинг вузов Украины 2016
Итоговая таблица консолидированного рейтинга высших учебных заведений Украины |
Консолидированный рейтинг вузов Украины 2016
Информационным образовательным ресурсом «Освіта.ua» составлен консолидированный рейтинг высших учебных заведений Украины 2016 года.
В качестве исходных данных для составления консолидированного рейтинга высших учебных заведений Украины использованы наиболее авторитетные среди экспертов и средств массовой информации национальные и международные рейтинги вузов Украины: «Топ-200 Украина», «Scopus» и «Вебометрикс», каждый из которых использует различные критерии оценивания высших учебных заведений.
Полученный обобщенный рейтинг учитывает рейтинговые места вузов по версии «Топ-200 Украина», «Scopus» и «Вебометрикс».
Материалы рейтинга:
- Опубликован консолидированный рейтинг вузов Украины
- Справка о составлении консолидированного рейтинга
- ТОП-10: Лучшие классические университеты Украины
- ТОП-10: Лучшие частные вузы Украины
- ТОП-10: Лучшие киевские вузы
- ТОП-10: Лучшие вузы регионов Украины
Для сортировки данных выполните клик на соответствующем заголовке столбца таблицы.
Консолидированный рейтинг вузов Украины
Другие материалы рейтинга:
- ТОП-10: Лучшие классические университеты Украины
- ТОП-10: Лучшие частные вузы Украины
- ТОП-10: Лучшие киевские вузы
- ТОП-10: Лучшие вузы регионов Украины
- Справка о составлении консолидированного рейтинга
- Опубликован консолидированный рейтинг вузов Украины
Рейтинги, использовавшиеся при составлении консолидированного рейтинга вузов Украины:
«ТОП-200 Украина» - в рейтинге деятельность высших учебных заведений оценивается с помощью агрегированного показателя (интегрального индекса), который формируется на основании индикаторов прямого измерения (80%), экспертной оценки качества подготовки выпускников вузов представителями работодателей и академического сообщества (15%), а также с использованием международных наукометрических и веб-метрических данных (5%).
Рейтинг «Scopus» - результаты рейтинга высших учебных заведений базируются на показателях базы данных Scopus, которая является инструментом для отслеживания цитируемости научных статей, которые публикуются учебным заведением или его работниками в научных изданиях. В рейтинговой таблице вузы Украины ранжированы по индексу Гирша - количественному показателю, который основывается на количестве научных публикаций и количестве цитирований этих публикаций.
Международный рейтинг «Вебометрикс» - учитывает количество проиндексированных поисковыми системами страниц сайта вуза, внешние ссылки на него, цитируемость ресурса, а также количество загруженных на сайт файлов (то есть, содержательную и информационную активность сайта учебного заведения). Рейтинг «Вебометрикс» публикуется дважды в год.
Освіта.ua
05.07.2016
05.07.2016
17 квітня, понеділок
Всесвітній день боротьби з гемофілією
Гемофілія - спадкова хвороба, пов’язана з порушенням процесу згортання крові, вона виникає через зміни всього 1-го гена в хромосомі X. Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже в ранньому дитинстві, майже завжди не раніше, ніж на 4 - 5 день життя дитини. Гемофілія на сьогодні невиліковна, але її перебіг повністю і вдало контролюється за допомогою ін’єкцій пацієнтові відсутнього фактора згортання крові, в більшості випадків, виділеного з донорської крові. Іншими словами, нездоровим переливають гемопрепарати, що містять відсутні причини згортання - антигемофільну плазму, кріопреципітат, концентрати VIII фактора.
За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та Всесвітньої Федерації Гемофілії 17 квітня був оголошений «Всесвітнім днем боротьби з гемофілією».
Метою створення і проведення «Всесвітнього дня гемофілії» є привернення уваги світової громадськості, політиків, чиновників від сфери охорони здоров’я і рядового медичного персоналу до проблем з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення їх обізнаності про це спадкове захворювання, пов’язане з порушенням процесу згортання крові.
Дата для проведення «Дня гемофілії» була обрана організаторами не випадково, це своєрідна данина поваги творцеві Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме в цей день.
Всесвітній день гемофілії відзначається щороку під новим девізом, який акцентує увагу на тій чи іншій проблемі пов’язаної з цією непростою хворобою.
17 квітня, понеділок
День пожежної охорони
Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято - «День пожежної охорони», яке тепер відзначається щорічно 17-го квітня. Раніше ...
В підтримку ініціативи працівників пожежної охорони України з 1995 року по 2004 рік Указом Президента України від 2 січня 1995 року №7/95 було встановлено професійне свято - День працівників пожежної охорони України, який відзначався щорічно 29 січня.
Паралельно до цього з 1998 року стали відзначати також професійне свято «День рятівника». Це свято було встановлено Указом Президента України «Про День рятівника» від 22 жовтня 1998 року №1170/98, відзначалося воно щорічно в останню суботу жовтня.
З 27 серпня 2004 Указом Президента України святкування «Дня працівника пожежної охорони» та «Дня рятівника» було відмінено у зв’язку з встановленням професійного свята «Дня працівників цивільного захисту», яке стало відзначатися з 2004 року і відзначалося по 2007 рік щорічно 17 вересня.
Таким чином, у 2004 році працівники пожежної охорони відмітили своє професійне свято двічі.
Надалі, 12 вересня 2008 Указом Президента України № 830/2008 «День працівників цивільного захисту» став називатися «День рятівника» і відзначатися щорічно 17 вересня.
Тепер «День рятівника» святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, працівники інших спеціальних формувань, а також громадяни, які вносять свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.
Незважаючи на те, що працівники пожежної охорони України тепер святкують своє професійне свято у «День рятівника», саме цей день не буде зайвим привідом згадати про героїзм і самовідданість наших пожежників.
По першому сигналу про небезпеку вони негайно відправляються туди, де виникає екстремальна ситуація, де потрібно зупинити вогневу стихію, врятувати життя людей.
Пожежникам властиві такі якості, як самовідданість, постійна готовність прийти на допомогу, здатність до самопожертви.
Робітники пожежної охорони в найбільш складних ситуаціях завжди виявляють високі моральні якості, професіоналізм, мужність і особисту дисципліну.
Давайте не забудемо привітати їх 17 вересня!
18 квітня, вівторок
День пам’яток історії та культури
Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток.
Наприклад, Києво-Печерська лавра, найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам’ятка Києва, яка є одним з найдавніших монастирів на території Русі. Заснована вона була у 1051 році за заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого монахом Антонієм Печерським з міста Любеча. На її території, в свою чергу, розташовано кілька десятків унікальних історико-культурних пам’яток. Середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень, комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО.
Домініканський Собор Львова, приклад архітектури пізнього бароко. Старий замок Кам’янця-Подільського, один з найвідоміших середньовічних пам’яток, перші згадки про нього зустрічаються в XIV столітті. Ужгородський замок - фортеця, заснування якої дослідники відносять до VII століття, і багато іншого.
День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, згідно з Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня.
Нагадаємо що, за даними проекту DilovaMova.com, з 1983 року в цей день Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО, також встановлений і Міжнародний день пам’ятників і історичних місць. Міжнародне свято стало відзначатися з 18 квітня 1984 року.
ЗВІТ
ПРО ПРОХОДЖЕННЯ
ТИЖНЯ ПРИРОДНИЧИХ НАУК.
19 КВІТНЯ 2017 РОКУ
19 квітня 2017 року у конференц-залі Виставкового
комплексу Козак Палацу у м. Запоріжжі було
проведено Другий всеукраїнський форум
соціальних ініціатив в освіті, який у 2017 році
проходить під патронатом міського голови
Володимира Буряка та спрямований на підтримку
соціально значущої, практико-орієнтованої та
науково-дослідницької діяльності обдарованої
учнівської.
комплексу Козак Палацу у м. Запоріжжі було
проведено Другий всеукраїнський форум
соціальних ініціатив в освіті, який у 2017 році
проходить під патронатом міського голови
Володимира Буряка та спрямований на підтримку
соціально значущої, практико-орієнтованої та
науково-дослідницької діяльності обдарованої
учнівської.
УЧАСТЬ У ФОРУМІ
ВЧИТЕЛЯ
ГЕОГРАФІЇ ТА ЕКОНОМІКИ
РОЗСОХАЧ С. О.
Юлія Погребняк STEM освіта
22 квітня, субота
Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі)
Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.
Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою. Дата святкування цього всесвітнього дня так само вибрана не випадково: спочатку, за даними проекту DilovaMova.com, в цей день, в одній з найпотужніших, масштабних і розвинених країн світу, в США, відзначався День дерев. США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні, до того ж дерево часто символізує життя. Здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь Божих. Не дивно, що в національних календарях багатьох країн світу присутні подібні свята. Приміром, добрі традиції лісопосадок були притаманні нам на просторах нашої рідної землі ще з дореволюційних часів. У новій незалежній Україні, починаючи з 1998-го року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенню в цей день акції «Дерево - Життя». Польща відзначає «День лісопосадок» 10-го жовтня. В африканських країнах, наприклад в Алжирі відзначають щорічно «День посадки дерев» 27-го жовтня. Бельгія, Лесото, Португалія та Італія відзначають подібне свято 21-го березня, Німеччина - 25-го квітня, Ізраїль за єврейським календарем в 15-й день місяця Шват, Єгипет - 15-го січня, Іран свято озеленення територій проводить 5-го березня , КНР і Китайська Республіка - 12-го березня, Шрі-Ланка - 15-го жовтня, Японія свій «День зелені» відзначає 4-го травня, Південна Корея - 5-го квітня, Філіппіни - 25-го червня, Намібія - 8 -го жовтня, Коста-Ріка - 15-го червня, Камбоджа - 1-го червня, Венесуела - в останню неділю травня, Бразилія - 21-го вересня, Уганда - 24-го березня, Центральноафриканська Республіка - 22-го липня, Нігер - 3-го серпня, Танзанія - 1-го січня, Малаві у другій понеділок грудня, Кенія - 21-го квітня, Мексика - у другій четвер липня, Македонія цей День проводить 12-го березня.
У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!
22 КВІТНЯ 2017 РОКУ
САМООСВІТНЯ РОБОТА
ВЧИТЕЛІВ
БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ
ТА
ФЕСЕНКО НАДІЇ АНАТОЛІЇВНИ.
ТА
ФЕСЕНКО НАДІЇ АНАТОЛІЇВНИ.
|
УЧАСТНИКОВ ВЕБИНАРА - БОЛЕЕ 10000 ЧЕЛОВЕК.
25 КВІТНЯ 2017 РОКУ
ЗВІТ ДІЯЛЬНОСТІ
ПО РОБОТІ З ОБДАРДОВАНИМИ ДІТЬМИ
КАФЕФЕДРИ ПРИРОДНИЧИХ НАУК
2016-2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
|
||
УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ
|
||
МІЖНАРОДНИЙ
ПРИРОДНИЧИЙ ІНТЕРАКТИВНИЙ КОНКУРС
„КОЛОСОК-осінній-2016”
ВІД 25 ЛИСТОПАДА 2016 РІК
ВСЬОГО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ - 107.
|
||
№ п/п
|
Клас
|
ПІП
|
37 ЗОЛОТИХ КОЛОСКІВ
|
||
1
|
2-А
|
ВАЛЬКО ТИМОФІЙ
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
|
2
|
2-А
|
ЛАРІОНОВА
МАРИНА ЄВГЕНІВНА
|
3
|
2-А
|
УДУД ГЛІБ
МИХАЙЛОВИЧ
|
4
|
2-А
|
СОЛОДКА
АНЖЕЛІКА ВІТАЛІЇВНА
|
5
|
2-А
|
ЛАЗАРЄВА
ЕВЕЛІНА ІГОРІВНА
|
6
|
2-А
|
ОРЄХОВ ГЛІБ
РУСЛАНОВИЧ
|
7
|
2-А
|
ЖОВНІРЕНКО ВІРА
МАКСИМІВНА
|
8
|
2-А
|
ЖОВНІРЕНКО ІВАН
МАКСИМОВИЧ
|
9
|
2-А
|
ДІДІК АРТЕМ
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
|
10
|
2-Б
|
ГОЛОВАНЕВ ТИМУР
АРТЕМОВИЧ
|
11
|
2-Б
|
РАГІМЗАДЕ РАУФ
АНАР ОГЛИ
|
12
|
3-А
|
БУРМА ОЛЕКСАНДР
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
|
13
|
3-А
|
ДУЛІДА
ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСАНДРІВНА
|
14
|
3-А
|
КУЧЕРОВА
ЄЛИЗАВЕТА ВАЛЕРІЇВНА
|
15
|
3-А
|
МІШОК КИРИЛ
СЕРГІЙОВИЧ
|
16
|
3-А
|
МИХАЙЛОВА
ВЕРОНІКА ДМИТРІВНА
|
17
|
3-А
|
ОГУРЦОВ ІЛЛЯ
ОЛЕГОВИЧ
|
18
|
4-А
|
ВЛАСОВ
ВЛАДИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
|
19
|
4-А
|
КУЗНЕЦОВА
АНАСТАСІЯ РОМАНІВНА
|
20
|
4-Б
|
РУБАН ПОЛІНА
СЕРГІЇВНА
|
21
|
4-В
|
ЯЩИК МАКСИМ
СЕРГІЙОВИЧ
|
22
|
4-Г
|
КАРПОВИЧ
АНАСТАСІЯ ДМИТРІВНА
|
23
|
4-Г
|
ЛЕГКОДУХ
КРИСТИНА ІГОРІВНА
|
24
|
4-Г
|
КУБРАК СЕВЕРИН
СЕРГІЙОВИЧ
|
25
|
4-Г
|
ХАНИН ІЛЛЯ
АНДРІЙОВИЧ
|
26
|
4-Г
|
СЕРДЮК СЕРГІЙ
ДЕНИСОВИЧ
|
27
|
4-Г
|
МИСЕЧКО БОГДАН
ДМИТРОВИЧ
|
28
|
5-В
|
ПИСАРЕНКО
АНАСТАСІЯ СЕРГІЇВНА
|
29
|
5-В
|
ГРИЦУН РУСЛАН
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
|
30
|
5-В
|
МАНАСЯН МІХАІЛ
АНДРОНІКОВИЧ
|
31
|
5-В
|
КРИВОРОТЬКО
АРСЕНІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
|
32
|
5-Б
|
МАЛЬЦЕВ МАКСИМ
В’ЯЧЕСЛЯВОВИЧ
|
33
|
5-В
|
ПІДДУНЯК ІВАН
ОЛЕКСІЙОВИЧ
|
34
|
6-В
|
ВЕРДІЄВА
ЕЛЬВІРА ПАНАХІВНА
|
35
|
6-В
|
СОЛОВЙОВА СОФІЯ
ІГОРІВНА
|
36
|
7-В
|
ГАВРИЛЮК ДАНИЛО
ЮРІЙОВИЧ
|
37
|
7-Б
|
КОСТЮК МАЙЯ
ВІТАЛІЇВНА
|
VII Міжнародній природознавчій грі "Геліантус" - 2016
від 15грудня 2016 року
ВСЬОГО УЧАСНИКІВ ГРИ- 31.
|
||
№ п/п
|
Клас
|
ПІП
|
1
|
5-В
|
КОСТІНА
АНЖЕЛІКА ОЛЕКСАНДРІВНА
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
2
|
5-В
|
ПЕТРУНЯ АНДРІЙ
ВІТАЛІЙОВИЧ
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
3
|
5-В
|
ПИСАРЕНКО
АНАСТАСІЯ СЕРГІЇВНА
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
4
|
7-В
|
КОВАЛЬОВА
АНЖЕЛІКА ГРАЧЯЇВНА
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
5
|
7-В
|
ПИСАРЕНКО
ОЛЕКСІЙ СЕРГІЙОВИЧ
ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ
|
6
|
9-А
|
ЛИТВИНОВ ІЛЛЯ
ІГОРОВИЧ
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
7
|
9-А
|
ХРОНЕНКО МІЛЕНА
СЕРГІЇВНА
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
8
|
10-А
|
КОВАЛЕНКО ДІАНА
ОЛЕГІВНА
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
9
|
10-А
|
ЦИНКУШ ЄВГЕН
ВАЛЕРІЙОВИЧ
ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ
|
10
|
10-А
|
АХАДОВ ХАЛІГ
АХАДОВИЧ
ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ
|
11
|
11-А
|
ЛУК’ЯНЕНКО АНАСТАСІЯ
СЕРГІЇВНА
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
12
|
11-А
|
БЕРЕЖНИЙ
ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ
|
Конкурсу
«МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ»
Номінація
«ЕКОЛОГІЯ»
Для учнів
5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
«Екологія» - 14 грудня 2016 р.
Завдання передбачають інтеграцію знань з екології, біології, географії,
знання екологічних знаків та знаків, що попереджають
про небезпеку при використанні
певних технічних засобів
та речовин.
ВСЬОГО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ - 14.
|
||
№ п/п
|
Клас
|
ПІП
|
1
|
5-Б
|
МАЛЄЄВА
ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
ВІДМІННИЙ СЕРТИФІКАТ
|
2
|
5-Б
|
КРИВОРОТЬКО
АРСЕНІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ВІДМІННИЙ СЕРТИФІКАТ
|
3
|
5-В
|
ПИСАРЕНКО
АНАСТАСІЯ СЕРГІЇВНА
ВІДМІННИЙ СЕРТИФІКАТ
|
4
|
5-В
|
БАБАЧЕНКО
МИКИТА АРТЕМОВИЧ
ВІДМІННИЙ СЕРТИФІКАТ
|
5
|
10-А
|
СИДІР
ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА
ВІДМІННИЙ СЕРТИФІКАТ
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий