5 КВІТНЯ 2016 РОКУ.
УЧАСТЬ ВЧИТЕЛІВ
ЗЗШ № 65
У ЗНО
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
НА БАЗІ
ЗЗШ № 63.
3 травня – День Сонця
Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного суспільства сонячної енергії, починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця. Ентузіасти й професіонали, громадські організації й фірми по всій Європі організують різного роду заходу, пов'язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики. Такі заходи містять у собі: дні відкритих дверей сонячних і енергоеффективних будинків як експериментальних, так і часток, що дозволяє переконатися в реальності й корисності здійснених і здійснюваних проектів; дні відкритих дверей дослідницьких і проектних інститутів, що дозволяє широкій громадськості познайомитися з новітніми досягненнями з перших рук; конкурси, змагання, пробіги сонячних автомобілів, електромобілів; виставки й зустрічі із громадськістю в міських і торгових центрах, зелених зонах і інших громадських місцях тощо.
Свято 3 травня - День сонця
Історія і традиції на свято «День Сонця»
Свято «День сонця» щороку відзначається у світі 3 травня. Сонце є найближчою до Землі зіркою, всі інші розташовані на більшій відстані від нашої планети. Земля, як відомо, обертається навколо Сонця. Сонце нам необхідно, без світла ми не змогли б жити.
Сонце є для нашої планети найпотужнішим джерелом космічної енергії. Воно дає нам світло і тепло, які необхідні не тільки людям, але також рослинам і тваринам. Потрібно зазначити, що без сонця у нас не було б повітря і води. Адже тоді повітря перетворився б на рідкий азотний океан, води б замерзли, а суша обмерзла. Наша планета виникла близько сонця і життя на ній зародилася теж багато в чому завдяки йому.
Сонце дає людям відновлювану енергію, яку легко використовувати. Крім того, така енергія не утворює токсичних і радіоактивних відходів.
ІСТОРІЯ СВЯТА "ДЕНЬ СОНЦЯ"
Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) в 1994 році вирішило створити це свято. Це було зроблено з метою привернення уваги суспільства до можливостей використання поновлюваних джерел енергії.
В цей день по всій Європі організовуються заходи різного роду, які спрямовані на демонстрацію можливостей сонячної енергії.
Дуже важливо, що, забираючи частину сонячної енергії, ми не принесли серйозних змін в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні виробляється велика кількість різних товарів, що працюють на сонячних батареях. Адже цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання отруйної палива.
День Сонця сприяє поширенню інформації та обміну досвідом між різними країнами та містами.
ТРАДИЦІЇ НА СВЯТО "ДЕНЬ СОНЦЯ"
3 травня, на свято Міжнародний день сонця, проходять різні заходи. В експериментальних і приватних сонячних і енергоефективних будинках, а також дослідних і проектних інститутах організовуються дні відкритих дверей. Їх відвідування дає громадськості можливість познайомитися з здійснюваними проектами і новітніми досягненнями науки.
Проводяться виставки та зустрічі, конкурси, змагання, пробіги сонячних автомобілів і електромобілів.
В рамках круглих столів обговорюються технічні, економічні та соціальні аспекти сонячної енергетики.
За тиждень до або після Дня Сонця проходять семінари "сонячна тиждень".
У рамках святкування цього дня також влаштовуються конкурси шкільних проектів і малюнків на дану тему. Щорічно у програмі цього свята бере участь близько 14 країн.
СОНЦЕ: ЩО ЦЕ
Сонце являє собою центральну і єдина зірка Сонячної системи, навколо якої здійснюють обертання інші об'єкти системи. Сонячне випромінювання бере участь у процесі фотосинтезу, надає безпосередній вплив на погоду, клімат та зміну пір року на нашій планеті. Тривалість сонячного дня дуже сильно впливає на життєдіяльність організмів.
До речі, Сонце світить білуватим світлом, але, проходячи через атмосферу Землі, він стає жовтуватим. Найпоширеніша теорія виникнення Сонячної системи свідчить, що призвели до її формування вибухи однієї або декількох наднових зірок.
Люди здавна поклонялися Сонцю як божеству і влаштовували на його честь різні свята. На Русі такими святами були Масниця, День літнього сонцестояння і День весняного рівнодення. На честь Сонця писались заклинання, пісні, влаштовувалися ігри. Культ Сонця був в релігіях цивілізацій інків, єгиптян, ацтеків. Багато стародавні пам'ятники пов'язані з Сонцем, до них відносяться мегаліти, які точно відзначали положення літнього сонцестояння. Один з найбільших і найвідоміших з них - це мегаліт в англійській Стоунхенджі.
Як відомо, вплив ультрафіолету послаблюється озоновим шаром, що знаходяться в земній атмосфері. Однак в останні роки погіршення екології на планеті призводить до витончення озонового шару і утворення так званих озонових дір.
Сонце має дуже потужне магнітне поле, його напруга змінюється з часом. Є люди, які чутливі до магнітних бур, що відбуваються на Сонці. У них ці процеси викликають погіршення самопочуття, головний біль.
Вченими було підраховано, що поточний вік Сонця становить близько 4,57 мільярда років.
Ідею про те, що Сонце є центром, навколо якого обертаються планети, вперше висловили Аристарх Самоський і давньоіндійські вчені. У 16 столітті ця теорія була відроджена знаменитим Коперником. Виміряти відстань від Землі до Сонця першим намагався Аристарх Самоський. Але, звичайно, зробити це в ті часи не було ніякої можливості.
За допомогою другого штучного супутника Землі Супутник-2 в 1957 році були проведені перші внеатмосферные спостереження Сонця.
Першими космічними апаратами, призначеними для спостережень за Сонцем, були супутники серії «Піонер», створені NASA. Вони були запущені в період між 1960 і 1968 роками.
1 ТРАВНЯ 2016 РОКУ – Пасха (Великдень).
Воскресіння Христове вважається найбільшим святом в християнському світі. У цей день відбувся перехід Сина Божого від смерті до життя, - пише Beyond.
Православна Пасха відзначається в першу неділю після весняного повного місяця. Воскресіння Христове вважається найбільшим святом в християнському світі. У цей день відбувся перехід Сина Божого від смерті до життя. Ісус воскрес, і на Великдень прийнято вітати людей словами «Христос воскрес!», На що співрозмовник повинен відповідати «Воістину воскрес!».
З біблійних переказів відомо, що Воскресінню передувала смерть Ісуса після розп'яття. Вона відбулася на третій день його страшних мук. Після цього Ісус Христос за допомогою сили Божества воскрес і з'явився перед живими. Він вийшов зі свого гробу так, що жоден камінь не був зрушений, жоден охоронець не побачив Його. Потім на землю зійшов ангел і відсунув камінь, який раніше закривав гріб Ісуса. Марія Магдалина, побачивши це, що гріб відкритий, вирішила, що Ісуса забрали. Вона розповіла про це учням Спасителя, і разом вони побачили ангела, який і сказав їм про Воскресіння.
Православна Пасха обов'язково передбачає освячення паски, фарбованих яєць під час святкової служби. Це свято дуже люблять в різних країнах, так як воно є символом життя, надії і порятунку.
29 КВІТНЯ 2016 РОКУ. Дистанційний тренінг ЗОІППО. Данні для ПЛЯСЕЦЬКОЇ ЯНИ СЕРГІЇВНИ.
29 КВІТНЯ 2016 РОКУ.
Перший
Міський форум
соціальних ініціатив
у 2015-2016
навчальному році.
УЧАСТЬ У ФОРУМІ
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
ФЕСЕНКО Н.А.
ТА УЧЕНИЦІ 9-А КЛАСУ – КАРАУЛОВОЇ ДАР'І.
ТЕМА ДОСЛІДУ:
«ОПТИМІЗАЦІЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
ЯК
ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ
РІВНЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ПІДЛІТКІВ
СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ»
ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
вул. Сорок років Рад. України, 39Б, м. Запоріжжя, 69037
тел. (061)224-08-35, факс: (061)32-52-20, E-mail: donmszap@ukr.net, Код ЄДРПОУ 37573094
Н А К А З
05.04.2016 № 205р
Про проведення Першого Міського
форуму соціальних ініціатив
у 2015-2016 навчальному році
Відповідно до наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 18.09.2016 № 350р «Про організацію Першого Міського форуму соціальних ініціатив у 2015-2016 навчальному році» та з метою підтримки учнів загальноосвітніх навчальних закладів м.Запоріжжя, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю, є переможцями ІІ-ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України
НАКАЗУЮ:
1. Провести Перший Міський форум соціальних ініціатив (далі Форум) на базі Запорізької обласної наукової універсальної бібліотеки 29 квітня 2016 року згідно з Порядком визначення учасників форуму.
2. Затвердити план проведення Форуму (додаток 1).
3. Начальникам територіальних відділів освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Іваніченку Д.К. (Вознесенівський), Годжеку О.В. (Хортицький), Перепелиці Н.Є. (Шевченківський), Шаповаловій Н.М. (Заводський), Романчуку С.Ю. (Комунарський), Єременко Л.В. (Олександрівський), Литовченко Я.Ю. (Дніпровський) сприяти участі підпорядкованих навчальних закладів у роботі Форуму.
4. Директорам навчальних закладів:
4.1. сприяти участі учнів-переможців ІІ-ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, роботи яких мають практичне застосування, у Форумі;
4.2. до 08.04.2016 подати заявки (згідно додатку 2) методистам районних методичних підрозділів на участь учнів у Форумі;
4.3. до 22.04.2016 підтвердити участь учнів у Форумі (підтвердження надіслати на електронну адресу ІАМЦ iamczap@gmail.com);
4.4. до 25.04.2016 забезпечити надходження тез для захисту практичної значимості теми науково-дослідницької роботи (у форматі Power Point) на електронну адресу ІАМЦ iamczap@gmail.com;
4.5. призначити відповідальних за збереження життя і здоров’я учасників на термін проведення Форуму, провести інструктажі з безпеки життєдіяльності;
4.6. 29.04.2016 забезпечити у учнів-учасників Форуму наявність науково-дослідницької роботи,необхідного практичного обладнання тощо.
5. Завідувачу інформаційно-аналітичним методичним центром департаменту освіти і науки, молоді та спорту Гусак О.В. забезпечити:
5.1 методичний, організаційний та інформаційний супровід Першого Міського форуму соціальних ініціатив;
5.2 до 19.04.2016 здійснення відбору учасників Форуму;
5.3 до 21.04.2016 відправлення запрошень на участь у Форумі;
5.4 розміщення даного наказу із додатками на сайті інформаційно-аналітичного, методичного центру znmc.ucoz.ru.
6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора департаменту, начальника управління освіти і науки Вітковську Н.В.
Директор департаменту Ю.В.Погребняк
Бурлака Л.А., 224 08 37
Додаток 1
до наказу департаменту
05.04.2016 № 205р
ПЛАН
проведення Першого Міського форуму
соціальних ініціатив
№
|
Час
|
Заходи
|
1.
|
13.00-13.30
|
Організація роботи Виставки науково-практичних робіт учнями-членами МАН України м.Запоріжжя
|
2.
|
13.30-14.00
|
Прес-конференція департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Запорізької області щодо презентації Першого Міського форуму соціальних ініціатив.
|
3.
|
14.00-14.40
|
Презентація науково-дослідницьких робіт учасниками Форуму (до 3-х хв.)
|
4.
|
14.40-15.00
|
Спілкування з учасниками Форуму на Виставці науково-практичних робіт учнів-членів МАН України
|
5.
|
15.00-15.30
|
Підведення підсумків та нагородження учасників Форуму.
|
Додаток 2
до наказу департаменту
05.04.2016 № 205р
Заявка
на участь у Першому Міському форумі соціальних ініціатив
ПІБ учня
(повністю)
|
клас
|
Навчальний заклад
|
ПІБ керівника
|
Тема роботи
|
Секція МАН
|
Практична
важливість
роботи
|
Великая (Страстная) пятница - 29 апреля 2016, традиции и приметы
Страстная Пятница предваряет Пасху и полностью посвящена воспоминаниям о распятии Иисуса Христа на Голгофе, его мученической смерти, снятию с креста и погребению. Для всех истинно верующих Страстная Пятница - это день скорби и поминовения, когда все земное и бренное теряют свой смысл. Вместе с тем, это день, который насквозь пронизан грядущим чудом Воскрешения, тайной, которая не может быть раскрыта и через две тысячи лет.
Страстная Пятница подробно описана во всех четырех Евангелиях. Приблизительно до 4-го века богослужение и крестный ход в память о евангельских событиях, связанных с распятием Христа, проходили в ночь с четверга на пятницу. И сейчас в Страстную Пятницу во всех храмах служится Утреня, которая именуется «Двенадцатью Евангелиями». Название «Утреня» очень символично, так как служба начинается около 20 вечера и продолжается всю ночь.
Чтобы подчеркнуть исключительность Страстной Пятницы, ни в одной из христианских конфессий в этот день не служат Литургии. Исключение составляют только те года, когда Страстная Пятница совпадает с Благовещением.
ТРАДИЦИИ СТРАСТНОЙ ПЯТНИЦЫ
Страстная Пятница каждый год являет миру Плащеницу, на которой погребенный Иисус Христос отображен в полный рост. Загадка Плащеницы до сих пор не раскрыта, но вера в ее великую силу год от года становится все сильней. Вечером Страстной Пятницы Плащеницу выставляют на помосте возле Храма Гроба Господня в Иерусалиме. Эта традиция ни разу не нарушалась с 1390 года, когда римский папа Климент VII вынес вердикт, что каждый год в Страстную Пятницу Плащеницу должны выставлять на всеобщее обозрение.
В Страстную Пятницу верующие полностью воздерживаются от принятия пищи, духовно и физически подготавливая себя к великому дню Пасхи Христовой.
ПРИМЕТЫ И РИТУАЛЫ В СТРАСТНУЮ ПЯТНИЦУ
Очень распространен ритуал, связанный с выпечкой хлеба. Хлеб, который испечен в Страстную Пятницу, может стать талисманом на целый год, защищая человека от недугов, а его дом - от несчастий и стихийных бедствий. Доброй считается примета, если хлеб получился красивым, с румяной корочкой. Если же хлеб подгорел или пропекся плохо, это указывает на грядущие неприятности.
Еще один ритуал связан с церковными свечами. С пятничной службы нужно принести домой двенадцать зажженных свечей. Пусть они полностью догорят, это принесет в дом удачу, радость и финансовое благополучие.
В Страстную Пятницу проведение магических ритуалов, обрядов и, тем более, заговоров крайне не желательно. Это день великой скорби по распятому Христу.
ЧТО ЕЩЕ НЕЛЬЗЯ ДЕЛАТЬ В СТРАСТНУЮ ПЯТНИЦУ?
В Страстную Пятницу нельзя развлекаться, посещать увеселительные заведения, концерты. Также крайне не желательно работать и заниматься хозяйственными делами. Верующие, которые строго соблюдают все правила, в этот день никогда не стирают и даже не моются. Очень странно, но в этот день можно сажать петрушку – она даст прекрасный урожай.
26 квітня – Роковини Чорнобильської катастрофи. Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
26 квітня – Роковини Чорнобильської катастрофи. Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії.
За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії. Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф відзначається у країнах-учасниках СНД з 2004 року відповідно до рішення Ради голів держав СНД від 19 вересня 2003 року на знак скорботи про трагедію на Чорнобильській АЕС.
24 КВІТНЯ - 6 ТРАВНЯ 2016 РОКУ.
КУРСИ ВЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ
НА БАЗІ
ЗОІППО.
КУРСОВА РОБОТА ПЛЯСЕЦЬКОЇ Я.С.
26 квітня – Роковини Чорнобильської катастрофи. Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії.
За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії. Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф відзначається у країнах-учасниках СНД з 2004 року відповідно до рішення Ради голів держав СНД від 19 вересня 2003 року на знак скорботи про трагедію на Чорнобильській АЕС.
24 КВІТНЯ - 6 ТРАВНЯ 2016 РОКУ.
КУРСИ ВЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ
НА БАЗІ
ЗОІППО.
КУРСОВА РОБОТА ПЛЯСЕЦЬКОЇ Я.С.